U Máchova jezera se nudit nebudete

Machovo jezeroNemáte co na práci a s předstihem plánujete průběh příštího léta? A co takhle typická česká dovolená v kempu nebo chatce? Ať už se však rozhodnete pro jakýkoliv typ ubytování, důležitá je lokalita. Tipem na jednu z nejoblíbenějších jistě nepohrdnete. Tak tedy – co byste řekli na dovolenou u Velkého rybníka? Nic vám to neříká? A co takhle Velký Dokeský rybník? Pořád nic. No dobrá, ale Máchovo jezero zřejmě představovat nemusíme...

U Máchova jezera to žije

Máchovo jezero (zvané také jako Velký nebo Velký Dokeský rybník) je se svou rozlohou 284 ha osmým největším rybníkem v České republice. Jde o vyhledávanou lokalitu, ve které se nudit nebudete. Během let zde bylo vybudováno množství hotelů, restaurací, penziónů, kempů (mezi nejznámější kempy u Máchova jezera patří Bílý kámen, Borný a Klůček) a pláží a každoročně se zde koná spousta zajímavých akcí. Za zmínku stojí především festival elektronické taneční hudby Mácháč, který pořádá místní diskotéka Bílý kámen, ale také cyklus výletů „Máchovi v patách“. Ten zahrnuje orientační běhy, plážový volejbal a jiné sportovně rekreační aktivity. Pokud preferujete tradičnější akce, neměli byste chybět u každoročního jarního otevírání jezera v Doksech a letní otevírání ve Starých Splavech. Můžete se těšit na poutě a spoustu lidové zábavy.

Najděte si levné ubytování a naplánujte výlety po okolí

A jaké nabízí Máchovo jezero ubytování? Zmínili jsme, že máte na výběr mezi hotely (doporučujeme hotel Port, který byl letos oceněn jako Stavba roku Libereckého kraje), kempy a chatkami. Všechny dostupné hotely, kempy i chatky u Máchova jezera najdete na portálu www.ubytovani-machovo-jezero.cz, kde nechybí ani spousta zajímavých informací o místních turistických cílech, možnostech sportovního vyžití a přehled turistických tras. Není co řešit, léto 2014 se ponese v duchu dovolené u Máchova jezera!