Pivní pupík musí pryč - ať si na pláži neutrhnete ostudu

PlážS příchodem hokejového šílenství se v našich hospodách stále častěji setkáváme s dobře známým pivním břichem. Typické je zejména pro ty, kteří mají rádi pivo. S jeho pravidelnou, až nadměrnou konzumací, však souvisí jen částečně. A proč se o tom zmiňujeme? Blíží se čas dovolených a ani vy jistě nechcete v plavkách vypadat... moc doširoka :-)

Proč se „kvůli pivu“ tloustne?

Každý přece ví, že během popíjení zlatavého moku dostaneme chuť na všelijaké pochoutky, které však se zdravou výživou nemají mnoho společného. A právě tato mastná jídla způsobují nabalování tukových polštářů v oblasti břicha. S tím často souvisí i další zdravotní problémy, ale pokud se jim chcete vyhnout a nenosíte s sebou pneumatiku jako hrom, nemusíte se vzdávat svého oblíbeného nápoje.

Jak se dostat do formy před dovolenou?

Najděte si čas na sport a ani diety nebudou zapotřebí. Stále se mluví o zdravé stravě plné ovoce a zeleniny. Oblíbených jídel se však nemusíte vzdát zcela, abyste však nepřibírali, musíte svému jídelníčku přizpůsobit i své pohybové aktivity. Klidně si i na snídani můžete dopřát míchaná vejce , nebo třeba slaninu, ale tomu by měl odpovídat i výdej vaší energie. Pokud potřebujete shodit, jídlo musíte omezit a změnit to, co jíte . Občas si můžete dopřát oblíbené jídlo, ale důležité je také nepřejídat se. Zapomeňte tedy i na večerní či dokonce noční návštěvy vaší chladničky.

Sportem ku zdraví a skvělé postavě

Sportu se tedy nevyhnete, vyberte si proto takový, který Vám plně vyhovuje a snažte se cvičit pravidelně a poctivě . Intenzitu pomalu zvyšujte a zejména na začátku nepřeceňujte své síly . Nemusíte si hned kupovat drahé nářadí, začněte s vlastní váhou. Sportovat můžete sám, nebo s přáteli . Určitě však budete potřebovat kvalitní oblečení . I díky aktuálnímu počasí by Vám neměla chybět ani bunda. Sportovat můžete také na dovolené a je pravděpodobné, že právě na ní zvýšenou fyzickou aktivitu nebudete vnímat jako povinnost, ale naopak jako určitou formu relaxace. Nezapomínejte ani na regeneraci - s tou vám pomohou aminokyseliny, které najdete i na fitexpres.sk. Při cvičení oceníte i sportovní hodinky, pokud však potřebujete model do kanceláře vybírejte pánské hodinky na idelux.sk.