Turecko v roce 2019: V zemi je bezpečno, dovolenou neodkládejte

Kam letos na dovolenou? Začít touto otázkou je klišé, ale na druhou stranu nás nenapadá žádná příhodnější. Pokud se vám zapalují cestovatelská lýtka a přemýšlíte nad příští cílovou destinací, nechte si poradit. Navštivte Turecko, zemi na pomezí dvou kontinentů. Orientální atmosféra vás dokonale pohltí a domů si odvezete spoustu nezapomenutelných zážitků. Ale budou jen pozitivní? Co se týče bezpečnosti, v zemi s muslimskou většinou panuje stabilní situace. Obávat se nemusíte. Tedy ne více než kdekoliv jinde.

Teroristické útoky? Spíše dopravní nehody

Bezpečnost je relativní záležitost. Stačí si nedat pozor na přechodu pro chodce u nejbližšího supermarketu... V souvislosti s Tureckem však našince napadnou spíše jiná rizika – například hrozbu teroristického útoku. Ta v zemi existuje, ale není o moc vyšší než v jiných státech. Ministerstvo zahraničních věcí České republiky před dovolenou neodrazuje – jen připomíná význam průběžného sledování politické situace. Na druhou stranu Turky popisuje jako vstřícné a přátelské lidi. Kdo jejich zemi navštívil, dává za pravdu. Spíše než teroristů byste se měli obávat dopravní nehody. K těm v Turecku dochází velmi často. Dokonce se řadí je státům s největším počtem nehod a nejvyšší úmrtností. Pamatujte si, že v praxi platí „absolutní přednost motorového vozidla“.

Užijte si Turecko na míru - třeba v letovisku Alanya

Obraťme list. Budete-li v Turecku dodržovat základní zásady bezpečnosti, které platí snad ve všech světových destinacích, dovolená dopadne na výbornou. A ještě o něco více si ji užijete s cestovní agenturou Rudolf Reisen. Touroperátor německých ck se specializuje na zájezdy do exotických destinací a sestaví vám dovolenou na míru. Skvělou volbou je snad nejznámější turecké letovisko Alanya s ikonickými plážemi a mnoha dechberoucími historickými památkami. Zřejmě největší dominantou je monumentální pevnost Kale, kterou nechal postavit v roce 1226 seldžucký sultán Alaeddin Keykubat. Vážně si necháte něco takového ujít? Kontaktujte Rudolf Reisen a sbalte si kufry!

Publikováno: 02. 05. 2019 / Aktualizováno: 31. 07. 2023

Kategorie: Dovolená v zahraničí | Relaxace

Autor: Adam Rýdl

Tagy: pivní koupele české budějovice | pivní lázně české budějovice