Tipy, jak strávit Velikonoce v Česku

Velikonoce patří k nejvýznamnějších křesťanským svátků a v Česku se slaví tradičně již po mnoho let. Vzhledem k tomu, že se tento den slaví v jarním období, je to také ideální doba pro turistické výlety a pobyty v přírodě. Pokud hledáte inspiraci, jak si užít Velikonoce v Česku, následující informace vám mohou být užitečné.

Velikonoce v Krkonoších

Tento pohraniční horský region nabízí nejen nádhernou přírodu, ale také řadu aktivit pro celou rodinu. Projděte se třeba po značených turistických trasách, navštivte horské chaty a vychutnejte si zde tradiční krkonošskou kuchyni. Pravidelně se zde také konají nejrůznější akce – letos dominuje událost Velikonoční pomlázkování na Stezce korunami stromů Krkonoše. Dovolená v Krkonoších uspokojí celou rodinu.

Toulky po Českém středohoří

Tento region leží v severních Čechách a nabízí nádherné výhledy na okolní krajinu. Můžete navštívit například poutní místo v Křížovém vrchu nebo se projít po naučné stezce Labským údolím. Pokud máte rádi historii, vydejte se na hrad Hněvín a zámek Jezeří. Poutních míst je mezi charakteristickými kuželovitými kopci víc než dost. Velikonoční pobyty tohoto druhu patří k nezapomenutelným.

Návštěva Jižní Moravy

Nádherné vinice a vinařské stezky, kde je možné ochutnat místní vína a poznat zdejší kulturu. Za pozornost rozhodně stojí jihomoravská města jako jsou například Znojmo či Lednice-Valtice, kde se nachází nádherné zámky a zahrady. Pokud si rezervujete ubytování v Mikulově, budete to mít co by kamenem dohodil k nejzajímavějším turistickým bodům.

Jarní dovolenka v Českém ráji

Region se nachází v severovýchodních Čechách a nabízí mnoho možností pro jarní turistické výlety. Můžete navštívit například skalní město Trosky, kde se nachází zřícenina hradu, nebo se projet na kole po cyklostezkách. Pokud máte rádi vodní sporty, vyzkoušejte rafting po řece Jizeře. Trocha adrenalinu neuškodí ani na Velikonoce.

Pohoda na Lipnu

Toto oblíbené letovisko najdete v jižních Čechách. Je ideálním místem pro rodinnou dovolenou a místem zaslíbeným pro sportovní aktivity všeho druhu. Můžete si zde vyzkoušet různé vodní sporty, projít se po stezkách na kole nebo si zahrát minigolf. Lipno je také výchozím bodem pro výlety do okolních lesů a krajiny.

Máte vybráno? Pokud chcete ušetřit, rezervujte si ubytování na Hotel.cz.

Publikováno: 13. 03. 2023

Kategorie: Dovolená v ČR

Autor: Adam Rýdl