Sjíždění řeky Vltavy na raftu a lodi je velmi populární. Zkusíte to letos taky?

Až se vás někdo opět zeptá na obvyklou otázku, kam letos zamíříte na dovolenou, odpovězte, že se chystáte sjet Vltavu. Ostatně proč ne? Vždyť na nejoblíbenější českou řeku ročně vyráží desítky tisíc vodáků z celé republiky, tak proč byste nemohli osedlat loď nebo raft i vy a zažít spoustu nezapomenutelných okamžiků? Pokud vlastní plavidlo nemáte, nic si z toho nedělejte, od toho tu přece jsou půjčovny, kde si můžete veškeré vybavení levně vypůjčit. A my vám prozradíme, kde na půjčovny narazíte a jaký průběh bude vaše první dovolená na Vlavě mít!

Na kolik vás dovolená na raftu vyjde

K tomu, abyste sjeli Vltavu, nepotřebujete zkušenosti, ani perfektní fyzičku. Vlastně nepotřebujete vůbec nic, jen chuť zažít něco nového. A samozřejmě plavidlo, které vám zapůjčí Aquaraft - půjčovna raftů Vyšší Brod. Od poloviny června do poloviny srpna stojí zapůjčení lodi včetně pádel 200 Kč/den (dvoumístné lodě typu Pálava) a raft s pádly, pumpou, pytli a vestami 600 Kč/den. Mimo toto období si můžete zapůjčit loď za 150 Kč/den a raft za 500 Kč/den. Pro začátečníky je vhodnější raft, který je stabilnější a pomalejší než nafukovací kanoe Pálava. Dovolená na raftu

Ideální výchozí bod je Vyšší Brod, ale můžete začít i v Českém Krumlově

Vyšší Brod je tradiční místo, odkud většina vodáků začíná se sjezdem. Ve městě je několik bezplatných parkovišť, kde můžete nechat svůj vůz. No a potom hurá na řeku, kde po cca 15 km doplujete do kempu U Fíka. Můžete zde přenocovat a druhý den pokračovat do Českého Krumlova. Z kempu Vltavan dojdete do centra města za necelých 15 minut a můžete se pokochat zdejším zámkem. Tip: Někteří vodáci, kteří nemají příliš mnoho času nazbyt, začínají sjíždět Vltavu z Českého Krumlova. A i zde funguje pobočka Aquaraft – půjčovna raftů Český Krumlov. Jakmile se atmosféry nejkrásnějšího jihočeského města nabažíte, můžete pokračovat směrem na kemp Zlatá koruna. Cestou si užijete několika prudších jezů a vůbec dynamičtější jízdy. Pokud vaše cesta ve Zlaté koruně neskončí, dorazíte až do vesnice Boršov. Další informace o sjezdu najdete na www.aquaraft.cz (půjčovna raftů Vltava).