Domů » Dunajská Streda: Skvělé místo pro relaxaci a zábavu
Dovolená v zahraničí

Dunajská Streda: Skvělé místo pro relaxaci a zábavu

Plánujete nezapomenutelnou dovolenou a rádi byste zažili spoustu vodních radovánek? Co když vás ale neláká moře? V tom případě zamiřte směrem na východ, konkrétně do jižní části Slovenska, kde se v Trnavském kraji rozprostírá Dunajská středa. Vyhledávaným turistickým cílem je zdejší termální koupaliště Dunajská Streda, v rámci kterého si užijete termály, aquapark a relaxační wellness procedury. Ale to není zdaleka vše – v okolí malebného slovenského města si přijdou na své i milovníci cykloturistiky a přírody obecně. V Podunajské nížině se rozhodně nudit nebudete…

Proč se vydat do Dunajské Stredy?

Do rekreační oblasti Žitný ostrov míří turisté z mnoha důvodů. Dunajská Streda však patří k vůbec nejnavštěvovanějším místům a nabízí široké spektrum aktivit. Zda většinu času strávíte v léčivých termálních pramenech, moderním wellness centru nebo na tobogánu v aquaparku, je jen na vás. Samozřejmostí je i přítomnost veškerých služeb v podobě restaurací, bufetů a podobně. Teplota termální vody se pohybuje od 24 do 40°C a plní deset bazénů. Je známá pro své blahodárné účinky na pohybové ústrojí.

Do Dunajské Stredy však můžete zamířit i čistě za zábavou. Vaše děti si dozajista zamilují špičkovou soustavu sedmi tobogánů a 211 metrů dlouhou klouzací plochu. Pravděpodobně se alespoň na chvíli vrátíte do dětských let i vy.

Kde se ubytovat?

Na závěr jsme si nechali tip na ubytování. Chcete-li mít areál Dunajské Stredy jako na dlani, ubytujte se v apartmánovém domě NIKA, který se nachází hned vedle termálního parku. Celková kapacita impozantní vily činí 34 hostů, pro které jsou připraveny pokoje se dvěma, třemi a čtyřmi lůžky. Každý pokoj má vlastní kuchyňku a sociální zařízení.

Komfortní vila nabízí maximální komfort, který umocní vaše zážitky z dovolené. V objektu se nachází vnitřní krb, bezplatní wi-fi připojení a během teplejších měsíců lze trávit čas v altánu na zahradě a grilovat. Na své si však přijdou i zájemci o levnější ubytování – pod záštitou apartmánového domu funguje také turistická ubytovna Termál.

1 komentář

Klikni a napiš komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

  • Když už počasí nepřeje dlouhým výletům na kole, je toto místo skvělou možností jak prožít hezký víkend, zrelaxovat a nabrat nových sil. Někeré místa jsou notoricky známá jak v Čechách tak na Slovensku, ale vždy je dobré poznávat místa nová a málo známá, jako třeba Dunajská Streda.