Perfektní lyžovačka v Tatrách

Pomalu, ale jistě se to blíží. Tak, jako se milovníci opalování a koupání těší na léto, očekávají přívrženci zimních radovánek sněhovou nadílku. Hory se sice ještě zelenají, ale co nevidět je pokryje bílá peřina, která bude po několik dlouhých měsíců útočištěm lyžařů a snowboardistů. A jak jste na tom se těmi ryze zimními sporty vy? Zůstáváte u sáněk, nebo se už nemůžete dočkat, až navoskujete lyže a zdoláte černou sjezdovku? Pokud vás lyžování či snowboarding lákají, ale zatím jste se k ani jedné z aktivit nerozhodli, máte nejvyšší čas. Odradit vás nemůže ani mýtus v podobě nedostatku finančních prostředků. S trochou štěstí natrefíte na perfektní bazarové sportovní potřeby, za které dáte jen zlomek původní ceny. Otázkou tedy je, kam se za zimními sporty vydat.

Všude dobře, doma nejlépe

Česká republika je pro lyžaře jako stvořená. Kolem dokola ji lemují pohoří se značným množstvím kilometrů sjezdovek. Většina lyžařských areálů prošla rekonstrukcí a nabízí téměř srovnatelné služby a zázemí, jak jste na něj zvyklí ze zahraničí. Mezi nejoblíbenější lokality patří Krkonoše a Jeseníky. Populární je zejména zimní středisko v Rokytnicích nad Jizerou, kde jezdí i dvě čtyřsedadlové lanovky. Vrchní stanice se nachází v úctyhodných 1300 metrech a je tak jednou z nejvýše položených tuzemských sjezdovek vůbec. Pokud vás přeci jen láká cestování, ale do Alp se vám příliš nechce, vydejte se na sousední Slovensko. V Tatrách si přijdou na své začínající i profesionální lyžaři.

Lyžování pro náročné

Přesuňme se tedy o pár kilometrů na východ, konkrétně do prestižního Grand Hotelu Jasná. Kombinace bezchybných služeb a elegantních interiérů z něj udělala jasnou volbu pro spousty českých lyžařů. Hotel byl vybudován v roce 1994 a leží přímo v centru celoročního střediska cestovního ruchu v Jasné. Zavítáte-li zde během roku, užijete si mnoha turistických atrakcí, v zimě pak kvalitního lyžování. K dolní stanici lanovky je to z hotelu jen pár metrů, takže si ho užijete dosytosti. Grand Hotel Jasná provozuje lyžařskou a snowboardovou školu a půjčovnu lyžařského, snowboardového a běžeckého oblečení, takže se nemusíte být vyrazit nalehko. Samozřejmostí je parkování vedle hotelu a celá řada užitečných služeb, které vám pobyt maximálně zpříjemní.