Písek: Jedno z nejkrásnějších českých měst

Město PísekRozhodli jste se, že si uděláte pohodový víkend v Jižních Čechách a hledáte místo, které jste doposud nenavštívili? Co třeba třetí největší město v kraji, které se pyšní přívlastkem centra kultury a vzdělání? Třicetitisícový Písek byl založen v roce 1252 králem Přemyslem Otakarem II. a v 15. století patřil mezi nejvýznamnější sídla husitů. Během třicetileté války bylo město zpustošeno, ale postupem času začalo opět vzkvétat. Díky své bohaté historii nabízí pestrou směsici kulturněhistorických památek a patří k nejkrásnějším českým lokalitám.

Památky, díky kterým si Písek udržuje dobovou atmosféru

Návštěva Písku se vyplatí hned z několika důvodů. Tím prvním je množství krásných památek, ať už přímo ve městě, nebo v jeho přilehlém okolí. Malebné panoráma utváří domy s renesančními a gotickými jádry, klášterní kostel Povýšení sv. Kříže a poutní děkanský kostel Narození P. Marie ze 13. století se 74 m vysokou věží z období pozdní gotiky. Celkový dojem umocňuje zachovalá část městského opevnění, západní křídlo raně gotického hradu s palácem (v současnosti zde sídlí Prácheňské muzeum) a v neposlední řadě také raně gotický most přes řeku Otavu – nejstarší svého druhu v Čechách. Co se týče okolí, můžete se po naučných stezkách a vycházkových cestách v Píseckých horách, na nedaleký hrad Zvíkov, prohlídku gotických tvrzí v Kestřanech či lázní Vráž. Možností na výlety je daleko více, ale stihnete je jen za předpokladu, že v Písku strávíte alespoň pár dní.

Hledáte levné a komfortní ubytování? Vsaďte na hotel Buly

Na závěr jsme si nechali tip na ubytování Písek. Je jím Hotel Buly, který se nachází v klidné části města, co by kamenem dohodil od historického centra a Kamenného mostu. Nabízí 1 – 4 lůžkové pokoje s vlastním sociálním zařízením, televizorem a bezplatným wi-fi připojením na internet. Hotel Písek Buly je v těsné blízkosti sportovních areálů a na své si tak přijde každý, kdo si nedokáže představit dovolenou bez sportovních aktivit. Hosté se mohou stravovat v nedaleké restauraci Na Ostrově nebo přilehlé restauraci Regina. Za zmínku stojí také stylová pivnice s restaurací Kozlovna, která je od hotelu vzdálena cca 200 m. Chcete-li se dozvědět více, zamiřte na www.hotelbuly.cz.