Původ tantra masáže – odkud a jak se k nám do Evropy dostaly? Jejich původní podoba vás překvapí!

Tento článek vás provede nejen původem tantra masáží, ale také vám ukážeme rozdíl, mezi původním zaměřením a tím, jak je vnímá řada lidí dnes. Dozvíte se také, jaké směry tantry existují a jak může pomoci partnerskému soužití.

Jaký je původ tantra masáže?

V moderním světe se o nich začalo opět mluvit poměrně nedávno, tedy teprve asi 5-10 let zpátky, avšak jejich kořeny sahají do doby dávno před Kristem. Jejich význam byl tehdy výrazně duchovní, avšak dnes se stále více koncentrují kolem sexuality.

Původní podoba

První zmínky o nich můžeme najít už V Eposu o Gilgamešovi, který vznikl cca 2000 let př. Kr. Tam je o těchto službách psáno jinak, než jak na ně nahlížíme dnes. Zde se píše o tzv. posvátných prostitutkách, které měly své Chrámy bohyně lásky v každém větším městě. Podle vybraných spisů bylo zvykem, aby každá žena alespoň jednou za život vykonávala službu v chrámu. Pokud ji tam navštívil nějaký cizinec a z jejich styku vzešlo dítě, bylo přijato jejím manželem jako dar od Bohyně lásky. To nebylo výjimkou, neboť tantra pomáhá při otěhotnění. Tyto ženy byly velmi uznávané a celý akt služby v chrámu byl považován za nesmírnou čest.

Jak vypadala taková návštěva chrámu

Návštěvník si vybral ženu, která ho rituálně okoupala v koupeli z květů a natřela vonnými oleji za vyprávění milostných i veselých historek. Pak jej odvedla do myrtou provoněného lože, kde společně strávili noc. Očividně to byly ženy vědomy si své krásy i ženství, které věnovaly oživení a inspiraci vyčerpaným mužům. Peníze zde na rozdíl od dnešní doby hrály roli pouze symbolickou.

Tantrická masáž v Indii

Později se objevila i zde, jako součást tajných praktik, rituálů a učení o lidském těle a rozkoši. Dozvědět se o ní můžeme i např. z Kámasútry. Pozdější zmínky jsou i z Německa, kde se traduje pověst o muži, který tak chtěl své milované prokázat nehynoucí lásku a získat si její srdce. Podle všeho tyto pozdější formy, nikoliv ta původní, nás dovedly k dnešní podobě a vnímání tantrických masáží.

V čem tkví zaměření její zaměření a jak ji poněkud chybně vnímá většina lidí

Řada lidí má v dnešní velmi uspěchané době nalézt a mít rád své vlastní “já”. Hodně z nás pak ani neumí využít svou energii nebo prohloubit city. Právě s takovými problémy dokáže tantra pomoci. Tantrismus je staroindické učení o vysvobození z pozemského bytí. Ve skutečnosti se ani tolik nejedná o filozofii, jako spíš druh meditace.

Existují dva hlavní směry:

· Indie Zde je hlavní Šivův proud, který dává důraz především na lásku a sexuální prožitky. Šiva je pro Indy aspektem božskosti. Indové totiž velmi ctili a uznávali ženy a spojení s nimi brali vyloženě jako duchovní akt. · Tibet Zdejší mniši vykonávali tantrické rituální tance při hojných příležitostech a vyvíjely se na základě náboženství a historických událostí. Podobné rituály se pořádaly ale i v Číně, Nepálu a Mongolsku.

Ve spojení se sexem takřka zaručuje intenzivní a hluboký zážitek pro oba partnery

Nejlépe jej prožijete s partnerem, se kterým se hluboce znáte, zcela si důvěřujete a jste k sobě otevření. Toto sexuální poznávání vyžaduje trpělivost, čas a úsilí obou.

Jak pomáhá správně nakládat se svou vnitřní energií?

Toto učení tvrdí, že muž se při ejakulaci zbavuje své energie, která mu pak následně chybí. Muži totiž při vrcholu svou energii směřují do jediného bodu pod pánevní oblastí a tím pádem je uvolněna pouze jedním směrem. Klíčem je naučit se tuto energii udržet ve svém těle a rozproudit ji k vnitřním orgánům. Tím se oddálí ejakulace, tělo se dostane do úplně jiného stavu a díky toho se velmi zintenzivní sexuální prožitek.

Práce s energií je u žen úplně jiná

Naproti tomu ženy dokážou energii přirozeně rozprostřít do celého těla. Díky toho vnímají rozkoš úplně jinak – celým svým tělem, a jejich prožitky jsou zpravidla intenzivnější a jsou vnímavější. Pokud váháte, zda nějakou masáž jakožto balzám proti stresu navštívit, můžete se inspirovat těmito zkušenostmi. Jak jste doposud vnímali tantru vy – jako sexuální praktiku, nebo něco mnohem hlubšího a smyslného? Zažili jste již někdy pravou tantrickou masáž, nebo byste ji rádi zkusili? Napište nám do komentáře!

Publikováno: 04. 03. 2019

Kategorie: Relaxace | Zábava a volný čas

Autor: Adam Rýdl

Tagy: oslava v zábavním parku | zábavní park brno