Tipy na 3 nejlepší lázně v ČR

Jsou věci, kvůli kterým se nevyplácí opouštět území Česka. Typickým příkladem jsou lázeňské pobyty – společně s Maďarskem patříme mezi evropské „lázeňské velmoci“ a v souvislosti s léčebnými procedurami toho máme hodně co nabídnout. Popularitu tuzemských lázeňských center potvrzují statistiky, dle kterých je ročně navštíví kolem 900 tisíc hostů. Nejde přitom pouze o našince, do českých lázní mají namířeno i cizinci a jejich světovou úroveň si obvykle nemohou vynachválit. A kam byste měli letos zamířit vy? Připravili jsme pro vás tipy na 3 místa, která jsou podle nás na absolutním vrcholu nabídky. Ale pokud jsou vaše preference přeci jen trochu jiné, neváhejte si vybrat jiné lázně.

Za nejčistším vzduchem do Karlovy Studánky

Žádná oficiální definice pro „nejlepší lázně“ neexistuje, a proto berte tento přehled s lehkou nadsázkou. Nicméně v souvislosti s čistotou ovzduší jsou králem lázně Karlova Studánka. Malebné prostředí vítá zejména pacienty s problémy dýchacích cest, chronickými záněty dutin a hrdla, astmatem, ale také onkologičtí pacienti, pohybově nemocní apod. Kromě nejčistšího vzduchu ve střední Evropě jsou dostatečným lákadlem zdejší minerální vody.

Ikonou českého lázeňství jsou Karlovy Vary

Co se týče popularity, na samotném vrcholu jsou lázně v Karlových Varech, ve kterých si lze dopřát tradiční balneologickou léčbu. Ne nadarmo se v jejich okolí každoročně pořádá prestižní filmový festival a množství dalších významných kulturních akcí. Karlovarské prameny se využívají při léčbě nádorů, obezity, diabetu i při poruchách látkové výměn či onemocnění zažívacího ústrojí.

S dětmi jedině do Kynžvartu

Lázně Kynžvart leží na západě Čech a zřejmě jde o jediné lázně v Česku se specializací na dětské pacienty a dorost. Při léčbě se však nevyužívají pouze zdejší prameny, ale také příznivé klimatické podmínky, které jsou jedním ze čtyř uznaných přírodních léčivých zdrojů v republice.

Publikováno: 10. 07. 2021

Kategorie: Dovolená v zahraničí | Relaxace

Autor: Adam Rýdl