Dovolená v Hradci Králové - dovolená, která stojí za to

Chcete během letních prázdnin procestovat ta nejzajímavější místa v českých luzích a hájích, ale nevíte, kde začít? Jedním z míst, které byste rozhodně neměli minout, je Hradec Králové. Město, jehož historie se píše od 10. století, bylo slovanským hradištěm s rušným tržištěm a patřilo slavnému rodu Slavníkovců. Opravdový zlom však nastal až ve 13. století, kdy v Hradci vyrostl hrad a stalo se z něj svobodné královské město. Historie Hradce Králové je natolik bohatá, že by trvalo celé hodiny, než bychom vám ji alespoň ve zkratce vylíčili. Zaměříme se proto na současnost a prozradíme vám, co vám může během dovolené nabídnout.

Hradec Králové - město památek i kultury

Hradec Králové je plný architektonických skvostů a to nejen těch, které si pamatují doby dávno minulé, ale také moderních staveb, díky kterým si město vysloužilo přezdívku Salon republiky. Za vidění rozhodně stojí více než 400 let stará Bílá věž, Biskupský palác, ale také nedaleký zámek Hrádek u Nechanic, zámek Opočno nebo Katedrála Svatého Ducha. Hradec je město plné kultury narazíte v něm na úžasné sbírky v Muzeu Východních Čech a budete-li mít štěstí, dorazíte do něj v době konání některého z mnoha festivalů (Divadlo evropských regionů, Čekání na Václava, Febiofest, Rock For People a další...). A budete-li si chtít vytouženou dovolenou užít o to víc, neměli byste podcenit ani ubytování Hradec Králové. O jednom bychom věděli.

Ubytování v centru s úžasným výhledem

Čtyřhvězdičkový hotel Hradec Králové Vacek „Pod věží“ se nachází v historickém jádru města a nabízí nadstandardní ubytování, vlastní wellnes centrum (fitness, sauna, vířivka) a prvotřídní restauraci, ve které na vás čekají nevšední gurmánské zážitky. Česká, italská a francouzská kuchyně je zárukou perfektního posezení v útulně zařízeném interiéru nebo vzdušné zahrádce. Hotelová restaurace Hradec Králové patří mezi nejvyhlášenější místa svého druhu v celém Hradci a celkový dojem umocňuje romantický výhled na chám Svatého Ducha a Bílou věž...