Proč vyrazit na dovolenou autem z půjčovny?

Plánujete dovolenou a rozhodli jste se, že protentokrát vyrazíte po vlastní ose? Ať už vás to táhne za hranice nebo ne, prozradíme vám, proč se vyplatí zvážit pronájem auta z půjčovny. Následující řádky jsou určeny pro čtenáře bez spolehlivého, dostatečně prostorného a skvěle vybaveného vozu. Právě tyto vlastnosti jsou totiž u dopravního prostředku, s nímž se chystáte překonat stovky, ne-li tisíce kilometrů, velmi žádoucí… Na dané téma jsme diskutovali s odborníky z MADAuto (renomovaná autoůjčovna Praha).

Dostatek prostoru

Budete cestovat jen ve čtyřech či v pěti lidech? Tohle přece zvládne i vůz nižší střední třídy. Spřimhouřením oka se pět lidí vmáčkne i do menšího auta… To jistě ano, ale zkuste si představit, jak se budete cítit po prvních padesáti kilometrech. A co teprve na druhé straně republiky nebo za hranicemi? Delší cestování se bez většího automobilu promění v horor a vy si budete přát, aby brzy skončil. Oproti tomu v minibusu z půjčovny se jako sardinka rozhodně cítit nebudete!

Spolehlivost

Dejme tomu, že nedostatek prostoru řešit nemusíte. Ale jak je to se spolehlivostí vašeho vozu? Dali byste za něj ruku do ohněm anebo raději nebudete riskovat a vydáte se do světa v autě, o které se půjčovna dobře stará? Perfektní kondice je zárukou bezproblémové dovolené!

Nadstandardní výbava

Při delších cestách automobilem oceníte nejen klimatizaci, ale také další příslušenství, které možná ve vašem rodinném autě chybí. Co třeba wifi připojení, aby se cestující nenudili? A k tomu navrch pořádný sound systém… Češi jsou známí tím, že šetří právě na nadstandardní výbavě – je-li to i váš případ, v autopůjčovně si vyberete takový vůz, ve kterém bude cestování příjemné a zábavné.

Bezpečí především

V malém, nespolehlivém a špatně vybaveném automobilu to není žádný med. Nicméně tato negativa jsou oproti nízké míře bezpečnosti naprosto zanedbatelné. Když na dovolenou autem, tak jedině bezpečným!