Jezdecká škola Andaluziana: Jízda na ponících pro nejmenší a na koních pro ty větší

Říká se, že nejkrásnější pohled na svět je ze hřbetu koně. A můžete si za něj dosadit i poníka. Kdo nezažil, neví, o čem je život. Ale naštěstí existují místa, které nabízí netušené zážitky pro malé i velké. Pokud hledáte jízdárnu nedaleko Prahy, zamiřte do jezdecké školy Andaluziana. O tom, co v ní můžete zažít, se dočtete v tomto článku.

Rodinná firma s láskou ke vznešeným koním

Jezdecká škola Andaluziana se nachází v obci Chrášťany 7 km západně od Benešova u Prahy. Malebné prostředí vesnice, kterou obývá jen něco málo přes dvě stě lidí, je pro chov koní jako stvořené. Rodina Šulíkových to moc dobře ví, a právě proto zde pečuje o své ušlechtilé čistokrevné španělské – andaluské koně. S jedním z nejstarších plemen na světě je nedílně spojeno specifické jezdecké umění zvané španělská drezura, a i té je zde vzdáván hold.

Jízda na ponících

Jízda na pony je jasnou volbou pro menší děti, které ještě nikdy neseděly na hřbetu koně. Samostatné lekce o délce 60 minut jsou určeny pro prcky ve věku od 2,5 let s horní hranicí kolem 6 let. Před samotným ježděním se děti společně s rodiči učí koně vodit, zastavit a ovládat. A také zvíře čistit a česat. Jízda na ponících probíhá v aréně – a za dobrého počasí venku. Jízda na konících, tedy ponících, představuje bezpečný způsob, jak dítě seznámit se základy a zároveň mu dopřát spoustu vzrušení a bezprostřední kontakt se zvířetem, se kterým naváže blízký vztah a naučí se za něj přijmout odpovědnost.

Spousta zábavy i pro velké

Poníky to v jezdecké škole Andaluziana teprve začíná. Na své si přijdou také dospělí, které zajímá jízda na koních – a to nejen začátečníci, ale i pokročilí jezdci. Právě pro ně jsou zde připraveny individuální lekce drezúrní práce – výuka lonžování a práce ze země. A když se rozhodnete v jezdecké škole Andaluziana strávit více času, můžete se tam i ubytovat. Ceník a další informace najdete na webových stránkách andaluziana.com.

Publikováno: 09. 01. 2022

Kategorie: Relaxace | Zajímá vás

Autor: Adam Rýdl