Na skok za odpočinkem do lázní. Třeba i s celou rodinou!

Do lázní se nejezdí jen když vás něco bolí a pošle vás tam lékař. Do lázní se jezdí za odpočinkem, relaxací a načerpáním nové energie třeba jen na prodloužený víkend.

Odpočinek potřebujeme v poslední době mnohem více, než dříve. A o co více je nutný, o to méně na něj máme času. Pracovní vytížení, povinnosti doma, stres a neustálý pocit, že jsme na něco zapomněli a něco nestihli nás vyčerpávají. Skloubit práci, rodinu, koníčky a další povinnosti tak, aby vše klapalo, stojí velké úsilí. Zasloužíme si na chvíli vypnout, zbavit se všeho, co nás trápí a na pár dní odjet od všech starostí. Lázně jsou skvělou volbou, protože si v nich můžeme dopřát i masáže a různé procedury, které pomohou s bolestí svalů i únavou. Občas nejspíš každý zatoužíme po samotě a klidu, ale přeci jen si více užijeme wellness pro dva, kam můžeme vyrazit s partnerem nebo kamarádkou. Ráno žádný budíček, snídaně připravená, pak procházka po okolí nebo v přírodě a odpoledne se můžeme nechat hýčkat při masáži nebo relaxovat ve vířivce. Důležité je opravdu odpočívat a dobíjet energii.

Odpočinek si zaslouží nejen dospělí, ale i děti. I pro ně je současná situace náročná a na chvíli zmizet ze stereotypu jim jistě prospěje. V lázeňských oblastech samozřejmě nezapomínají ani na děti a jejich potřeby, takže nemusíte mít strach, že se vaše ratolesti budou nudit. V bazénech a aquaparcích jsou zóny speciálně upravené pro děti a jejich zábavu, naplánovat můžete i výlety na hrady a zámky, naučné stezky, za přírodními úkazy nebo si třeba půjčit kola a poznat okolí. Rodinné pobyty bývají často i výhodné, děti mají levnější pobyt nebo již v ceně ubytování máte třeba volný vstup do některé z okolních turistických atrakcí nebo zapůjčení sportovního vybavení.

Pokud jste ještě nezačali s plánováním rodinné dovolené, zkuste tentokrát více odpočívat a dopřát více odpočinku sobě i ostatním členům rodiny. Jistě to ocení, odpočinek si zaslouží opravdu každý.

Publikováno: 23. 04. 2021

Kategorie: Dovolená v ČR | Relaxace

Autor: Adam Rýdl

Tagy: nejlepší restaurace v praze | top restaurace v praze