5 důvodů, proč si zamilujete Chorvatsko

Pro desítky tisíc Čechů bude i letos jasnou volbou dovolená Chorvatsko 2018. Pokud právě vybíráte vhodnou destinaci a ještě jste Jadran nenavštívili, máte nejvyšší čas. Prozradíme vám 5 hlavních důvodů, proč se tato země drží na špičce v žebříčku nejoblíbenějších přímořských destinací. Zda se nakonec rozhodnete vyrazit, bude na vás.

Cenová dostupnost

Máte-li omezený rozpočet, jistě oceníte cenovou dostupnost Chorvatska. Týden strávený v kempu, chatce či levném apartmánu vás vyjde na pár tisíc korun. Na své si však přijdou i mnohem náročnější turisté, kteří vyhledávají luxusní hotely Chorvatsko. I v tomto směru má země hodně co nabídnout. Tak či tak vám dovolená nemusí udělat průvan v peněžence.

U moře za hodinu a půl

Co na tom, že ráno sedíte u televize v obýváku. Stačí využít některý z pravidelných letů do Splitu a můžete být u moře již za 90 minut. Cestování letadlem je velmi příjemné a rychlé. Pokud se však přeci jen rozhodnete pro automobil, ani tak nebudete rozhodnutí litovat. Stále se bavíme o vzdálenosti, kterou překonáte za jedinou noc.

Podobný jazyk a kultura

Chorvatsko má specifickou kulturu, která se však příliš neliší od té naší. Chorvatštině – jakožto slovanskému jazyku – budete rozumět a kdyby vám přeci jen dělala problémy, místní s češtinou obvykle potíže nemají. V každém případě se zde budete cítit velmi příjemně. Takřka jako doma.

Nádherné pláže

Stovky kilometrů oblázkových a písčitých pláží hovoří za vše. Tyrkysová voda a velmi čisté prostředí, to je ta správná letní kombinace, kterou si okamžitě zamilujete. Každý rok můžete vyrazit na jiné místo a Chorvatsko se vám nikdy neokouká.

Vynikající kuchyně

Kdo neochutnal chorvatské speciality, jakoby ani nebyl. Užijete si zde vyhlášených odrůd červených i bílých vín, mořských plodů, ryb, čerstvé zeleniny a ovoce. V restauracích přitom nenarazíte na přemrštěné ceny! Potřebujete snad další důvody, proč dovolenou 2018 strávit v Chorvatsku? Najděte si je sami až na místě – uvidíte, že se budete vždy rádi vracet.