Nafukovací čluny pro rybáře i na rodinnou dovolenou

Chystáte se na rodinnou dovolenou k vodě? V tom případě byste si neměli zapomenout nafukovací člun. Zažijete s ním mnoho dobrodružných chvil a pořádnou porci zábavy. Nebo snad v garáži či ve sklepě žádný nemáte? V tom případě je nejvyšší čas si jeden pořídit. Nafukovací člun je navíc velmi praktický pomocník pro rybáře. S nafukovacím člunem si však zdaleka nejvíce užijí vaše děti. A to i v případě, že se letos nikam nechystáte. Stačí, abyste doma měli větší bazén, a mohou si užívat vodáckých radovánek pěkně doma. Čluny, ale i další praktické věci k vodě si můžete objednat z pohodlí domova na internetu a ušetřit.

Bez člunu ani ránu

Nafukovací čluny promění nezáživnou a tuctovou dovolenou u vody v opravdu nezapomenutelný zážitek. Jezdíte-li pravidelně k moři, oceníte ji dvakrát tolik. Nafukovací člun vám dovolí plavit se do míst, kde byste se normálně nedostali. Z každého plavení se tak stane dobrodružná výprava. Pokud rádi šnorchlujete a hledáte mušle, budete mít na člunu dostatek prostoru pro jejich odkládání. Pokud budete půjčovat člun dětem (což bude pravděpodobně velmi často), nezapomeňte je hlídat. Ačkoliv jsou čluny velmi stabilní, děti z nich mohou v zápalu hry vypadnout do vody. Buďte proto obezřetní a mějte je stále na očích.

Nafukovací čluny pro rybáře

Nafukovací čluny oceníte nejen během dovolené, ale také po celý rok na rybách. Nebudete odkázáni na čekání na břehu, ale budete se moct vydat do míst, kde ryby berou zdaleka nejvíce. I rybářské čluny se dají objednat online a to zpravidla za nižší cenu, než ve specializovaných prodejnách. Kvalita je přitom totožná.

Všeobecné výhody nafukovacích člunů

Zdaleka největší výhodou nafukovacího člunu je to, že se z něj dá vypustit vzduch. Čluny jsou díky tomu velmi kompaktní a lehce je složíte do kufru vašeho auta nebo do zavazadla. Využijete je i v případě, kdy se budete plavit na lodi a budete kotvit dále od břehu. Díky člunu se dostanete na břeh suchou nohou.

Publikováno: 17. 04. 2012 / Aktualizováno: 07. 06. 2023

Kategorie: Outdoor

Autor: Adam Rýdl

Tagy: člun | čluny | nafukovací člun | rybářský člun