Celoroční lyžování v italských alpách

Patříte mezi milovníky zimy, lyžování a snowboardingu? V tom případě jste asi jaro nepřivítali s otevřenou náručí. Všechny tuzemské lyžařské střediska jsou už dávno mimo provoz a my si můžeme o parádní lyžovačce v Krkonoších nebo Jeseníkách zdát. Nedá se nic dělat, musíme nechat lyže odpočívat a zabavit se jinak. Nebo se neohlížet na to, že za pár týdnů začne koupací sezóna a sbalit si kufry a vydat se někam, kde se dá lyžovat celoročně. A znáte snad lepší míst, než Alpy? Lyžování a snowboarding v Alpách patří mezi nezapomenutelné zážitky, které si budete chtít zopakovat znovu a znovu. Lyžovačka vás navíc nemusí vyjít draze, stačí využít atraktivní nabídku lyžařských zájezdů, které jsou v nabídce za bezkonkurenční ceny.

Romantika a večerní lyžování

Výlet do Alp si užijete i v případě, že s sebou vezmete celou rodinu. Alpská lyžařská střediska nabízí opravu luxusní servis se vším všudy a nudit se zde určitě nebudete. Nezbývá, než se rozhodnout, zda vyrazíte do italských, rakouských či francouzských Alp. Mezi nejoblíbenější lyžařská centra patří Val di Fiemme, Passo Tonale a Kronplatz. Všechny se nachází v Itálii a můžete se zde dostat nejen po vlastní ose, ale také v rámci již zmíněného lyžařského zájezdu. Určitě byste neměli vynechat večerní lyžování, které je v Alpách ještě atraktivnější, než v tuzemsku. Nudu nezažijete ani tehdy, když vás lyžování přestane bavit. Lyžařská centra jsou totiž nabitá nejrůznějšími atrakcemi pro vás i vaše děti.

Neumíte lyžovat?

Pokud jste na tom s lyžováním bledě a na lyžích se sotva udržíte, nevadí. Prakticky všechny lyžařská střediska disponují kvalitními lyžařskými kurzy. Zkušení instruktoři vám vštěpí základy, ale i pokročilé techniky lyžování a za pár dní se budete moct na svah vydat sami. Pakliže patříte mezi zkušené lyžaře, můžete se zúčastnit celé řady probíhajících zájezdů a užít si dovolenou v Alpách ještě více!

Publikováno: 24. 04. 2012

Kategorie: Aktivní dovolená | Dovolená v zahraničí

Autor: Adam Rýdl

Tagy: Alpy | dovolená na lyžích | italské alpy | lyže