Za památkami, kulturou a zábavou v Liberci

Přemýšlíte nad tím, kam o víkendu vyrazit za zábavou a kulturou, ale máte pocit, že jste všechna česká města prozkoumali křížem krážem? V tom případě se s námi vydejte na malou virtuální prohlídku severočeského statutárního města, které se se sto tisíci obyvateli pyšní titulem pátého největšího města v republice. Sousedí s Jabloncem nad Nisou a patří mezi zakládající členy Euroregionu Nisa. A o které město se jedná? Hádáte-li Liberec, hádáte správně.

Liberec a památky

První zmínky o Liberci pochází ze 13. století a pravdou je, že během dlouhé historie se ve městě dochovalo množství úžasných památek. Mezi hlavní symboly města však přesto patří novorenesanční Liberecká radnice z roku 1893, která stojí na místě té staré z let 1599 – 1603. Mezi významné památky samozřejmě patří také liberecký zámek, Valdštejnské domky ve Větrné ulici (mimo jiné nejstarší dochované stavby vůbec) a zřícenina hradu Hamrštejn. Tím samozřejmě výčet pozoruhodných pamětihodnosti teprve začíná, ale na ostatní se budete muset zeptat sami. Místní vás na ně rádi nasměrují a jistě doporučí i prohlídku nejcennějšího libereckého Kostela svatého Kříže. Můžete v něm obdivovat krásné nástropní fresky a bohaté rokokové zařízení. A teď hurá za zábavou!

Liberec a kultura

Během návštěvy Liberce si užijete nejen památek, ale také kultury a zábavy. Ve městě funguje Divadlo F. X. Šaldy, Malé divadlo, Krátké a úderné divadlo a loutkové Naivní divadlo. Pro zážitky ze stříbrného plátna můžete zavítat do multikin Palace Cinemas a Cinestar a touhu po vědění ukojíte v Krajské vědecké knihovně. A nezapomeňte ani na prohlídku zoologické nebo botanické zahrady, ve kterých se bude líbit především dětem. Na sklonku dne jistě přijde vhod pohodové koupání ve vyhlášeném aquaparku a ženy ocení přítomnost Obchodního centra Forum Liberec, které se nachází přímo v centru města.

Hledáte levné a komfortní ubytování?

A kde se ubytovat? Rádi bychom zmínili Inter hostel Liberec – hotel v Liberci, který nabízí perfektní poměr ceny (ubytování je velmi levné) a komfortu. Pro návštěvníky je připravena hlídaná parkovací plocha, prádelna s pračkou a sušičkou, hotelový trezor a samozřejmě i útulné pokoje s vlastní koupelnou a WC. Vaše nově nabyté dojmy můžete díky všudypřítomnému wi-fi připojení okamžitě sdílet na sociálních sítích a jakmile zatoužíte po dalších, můžete okamžitě vyrazit zpátky do středu dění. Do centra města to totiž budete mít jen 10 minut. Online rezervaci můžete provést rovnou na www.interhostel.cz.