Domů » Za památkami, kulturou a zábavou v Liberci
Dovolená v ČR

Za památkami, kulturou a zábavou v Liberci

LiberecPřemýšlíte nad tím, kam o víkendu vyrazit za zábavou a kulturou, ale máte pocit, že jste všechna česká města prozkoumali křížem krážem? V tom případě se s námi vydejte na malou virtuální prohlídku severočeského statutárního města, které se se sto tisíci obyvateli pyšní titulem pátého největšího města v republice. Sousedí s Jabloncem nad Nisou a patří mezi zakládající členy Euroregionu Nisa. A o které město se jedná? Hádáte-li Liberec, hádáte správně.

Liberec a památky

První zmínky o Liberci pochází ze 13. století a pravdou je, že během dlouhé historie se ve městě dochovalo množství úžasných památek. Mezi hlavní symboly města však přesto patří novorenesanční Liberecká radnice z roku 1893, která stojí na místě té staré z let 1599 – 1603. Mezi významné památky samozřejmě patří také liberecký zámek, Valdštejnské domky ve Větrné ulici (mimo jiné nejstarší dochované stavby vůbec) a zřícenina hradu Hamrštejn. Tím samozřejmě výčet pozoruhodných pamětihodnosti teprve začíná, ale na ostatní se budete muset zeptat sami. Místní vás na ně rádi nasměrují a jistě doporučí i prohlídku nejcennějšího libereckého Kostela svatého Kříže. Můžete v něm obdivovat krásné nástropní fresky a bohaté rokokové zařízení. A teď hurá za zábavou!

Liberec a kultura

Během návštěvy Liberce si užijete nejen památek, ale také kultury a zábavy. Ve městě funguje Divadlo F. X. Šaldy, Malé divadlo, Krátké a úderné divadlo a loutkové Naivní divadlo. Pro zážitky ze stříbrného plátna můžete zavítat do multikin Palace Cinemas a Cinestar a touhu po vědění ukojíte v Krajské vědecké knihovně. A nezapomeňte ani na prohlídku zoologické nebo botanické zahrady, ve kterých se bude líbit především dětem. Na sklonku dne jistě přijde vhod pohodové koupání ve vyhlášeném aquaparku a ženy ocení přítomnost Obchodního centra Forum Liberec, které se nachází přímo v centru města.

Hledáte levné a komfortní ubytování?

A kde se ubytovat? Rádi bychom zmínili Inter hostel Liberec – hotel v Liberci, který nabízí perfektní poměr ceny (ubytování je velmi levné) a komfortu. Pro návštěvníky je připravena hlídaná parkovací plocha, prádelna s pračkou a sušičkou, hotelový trezor a samozřejmě i útulné pokoje s vlastní koupelnou a WC. Vaše nově nabyté dojmy můžete díky všudypřítomnému wi-fi připojení okamžitě sdílet na sociálních sítích a jakmile zatoužíte po dalších, můžete okamžitě vyrazit zpátky do středu dění. Do centra města to totiž budete mít jen 10 minut. Online rezervaci můžete provést rovnou na www.interhostel.cz.

Napsat komentář

Klikni a napiš komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.