Plzeň má co nabídnout i v únoru. Udělejte si výlet do centra západočeské metropole!

Obsah článku:
  1. Kde se ubytovat?
Nevíte kudy kam a rádi byste navštívili zajímavé místo nabité turistickými atrakcemi? Vydejte se do Plzně, protože ta má co nabídnout po celý rok. Prozradíme vám, co se dá v západočeské metropoli dělat teď v úmoru. Výlet do Plzně si užijete nejvíce poznání v samotném centru města. Právě zde se totiž nachází drtivá většina zajímavostí. Procházku začněte na Náměstí republiky, které je pomyslným srdcem města. Na tomto místě se zcela přirozeně udávají kulturní akce, trhy a slavnosti. Dominantami náměstí jsou katedrála svatého Bartoloměje, morový sloup a tři moderní zlaté kašny, které byly postaveny namísto původních. Budete-li se chtít na panoráma Plzně podívat z ptačí perspektivy, pokochejte se pohledem z věže katedrály. S výškou 102 metru jde o nejvyšší kostelní věž v České republice. Za pozornost samozřejmě stojí i samotný chrám, ve kterém se nachází tzv. Plzeňská madona. A nezapomeňte si sáhnout na jednoho z andělíčků na barokní mříži v zadní části budovy. Ten nejvíce ohmataný údajně přináší štěstí. Během procházky po centru Plzně postupně narazíte na množství architektonických skvostů. K těm nejkrásnějším patří renesanční radnice postavená dle plánů Giovanniho de Statia v roce 1558. V Císařském domě zase po nějakou dobu bydlel císař Rudolf II, když v Praze vypukl mor. Plzeň se tehdy stala hlavním městem říše. Ve výčtu pamětihodností nesmí chybět ani morový sloup s barokní replikou Plzeňské madony, novorenesanční dům U Červeného srdce, budova biskupství, velká synagoga v maursko-románském stylu (druhá největší v Evropě), Velké divadlo a v neposlední řadě Františkánský klášter s kostelem Nanebevzetí Panny Marie z roku 1295.

Badatelé v rámci procházky zavítají do Západočeského muzea a do Masných krámů, které slouží jako výstavní síň Západočeské galerie. S historií výroby proslulého piva se seznámíte v Pivovarském muzeu v původním právovárečném domě.

Kde se ubytovat?

Nudit se rozhodně nebudete a rozhodnete-li se zůstat několik dní, ubytujte se v oblíbeném tříhvězdičkovém hotelu York. Hotel Plzeň se nachází jen 5 km od centra města a nabízí komfortní ubytování za příjemnou cenu.

Hotel Pilsen umožňuje rezervaci pokojů online na www.hotel-york.cz.