5 důvodů, proč zažít dovolenou na Maltě

Většina lidí ví o Maltské republice neboli Maltě jen to, že jde o ostrovní stát ve Středozemním moři, který patří mezi poměrně oblíbené dovolenkové destinace. A dal? Zajímavostí a tedy i důvodů, proč do nejmenšího státu EU udělat výlet, je víc než dost. Alespoň některé vám představíme.

Divoký králík všude, kam se podíváš

Nic pro vegetariány a vegany: pokud si rádi pochutnáte na králičím mase, na Maltě si ho užijete dosytosti. Narazíte zde na něj takřka všude, a to na mnoho způsobů. K nejchutnějším údajně patří králík na víně a česneku. Nezapomeňte však i na další maltské pochoutky, jako jsou místní olivový olej, džem, sirup a med. Na Maltě toho příliš mnoho neroste, ale když už místní něco vyrobí, stojí to za to.

Pepek námořník a jeho vesnička

Máte rádi postavičku námořníka, který vždy po špenátu enormně zesílí? Příběhy Pepka námořníka se natáčely na Maltě a dokonce zde vznikla speciální vesnička. Na ostrově se nachází dodnes a mohou ji obdivovat děti i dospělí. Kromě domečků nabízí spoustu atrakcí včetně skluzavek do moře.

Úchvatná Valetta

Hlavní město Valetta najdete na východním pobřeží Malty. Původní pevnost vyrostla v 16. století a její funkcí byla ochrana zálivů Marsamxett Harbour a Grand Harbour. Kolem pevnosti bylo v průběhu času vybudováno město s mnoha významnými památkami, které by se neměli během cestování vynechat. Za zmínku stojí například kostel Panny Marie Vítězné. Jistě si však užijete i putování malebnými uličkami plnými krámků.

Azurová laguna jako v Karibiku

Malta je souostroví a jedním z přilehlých ostrůvků je Comino, který charakterizuje čarokrásné azurové moře. Zřejmě byste ho čekali v úplně jiné zeměpisné šířce... Pokud si však chcete poblíž laguny pořídit úžasné fotografie, raději se zde vydejte mimo sezónu. Turistů je na Maltě rok od roku více a Comino není výjimkou.

Gozo, ostrov bohů

Ostrov Gozo je druhým největším maltským ostrovem a je mnohem zelenější než zbytek souostroví. Nabízí velmi pěkné pláže (spíše kamenité, ale najde se i pár písčitých) a bujarý noční život. V hlavním městě Victoria narazíte na mnoho architektonických skvostů, obvykle církevního charakteru. A protože je Gozo dle řecké mytologie ostrovem bohů, narazíte zde na spoustu mýtických míst.   Důvodů, proč vyrazit na dovolenou na Maltu, je samozřejmě mnohem více. Až tam budete, pochopíte, proč patří mezi nejlepší turistické destinace v Evropě.