Hurá do Itálie

Není to tak dávno, co jsme si vybalovali kufry po návratu z loňské dovolené a už je to tady zase. Zima utekla jako voda a většina z nás už pomalu přemýšlí, kam se vydá o letošních prázdninách. Je jen na vás, zda preferujete pěknou českou přírodu, exotické asijské destinace či toužíte po klasické dovolené u moře. Co si však pod tímto pojem představit? Pokud je pro vás dovolená synonymem opalování, koupání a nespoutané zábavy, zajeďte se letos podívat do Itálie. Ta patří mezi stálice a český turista na ni nedá dopustit. Pokud jste ještě u Středozemního či Jadranského moře nebyli, je nejvyšší čas to napravit.

Co můžete očekávat od dovolené v Itálii?

Dovolená Itálie je vhodná pro všechny, kteří si chtějí užít týden či dva volna v příjemném prostředí dlouhých písčitých pláží a po večerech se pořádně pobavit. V Itálii to opravdu žije a proto nečekejte, že se zde „zašijete“ na utajeném místě, kde vás nikdo nebude rušit. O tom Itálie opravdu není. Pakliže nemáte rádi přelidněné pláže a všudypřítomný cvrkot, raději si zajeďte na Šumavu. Pro všechny ostatní jsou zájezdy Itálie skvělou příležitostí nachytat bronz a poznat pravý jihoevropský temperament. Italské pláže skutečně nejsou vhodné pro ty, kteří trpí sociální fóbií, ostatní si slunění maximálně užijí. Dovolená v Itálii však není jen o nekonečném pobytu u moře – právě naopak. Až se vám na prstech udělají varhánky a na diskotéku nebudete mít ani pomyšlení, vydejte se na průzkum památek. A že jich zde je požehnaně. Určitě si nenechte ujít jedinečný stát ve státě - Řím, šikmou věž v Pise či chátrající koloseum. Ne projížďku gondolou v kouzelných Benátkách také nezapomenete.

Kolik vás to bude stát?

Itálie nepatří k nejlevnějším státům a hledat ubytování na vlastní pěst se může prodražit. Máte tedy dvě možnosti. Připravíte si pořádnou ruličku Eur, nebo se obrátíte na populární cestovná agenturu NewTravel.cz. Ta, stejně jako každý rok, nabízí velmi levné last minute Itálie, díky kterým opravdu ušetříte. Užijte si dovolenou v Itálii plnými doušky a neplaťte více, než je nezbytné.