Nezapomenutelná dovolená v Moravském krasu

Proč vážit cestu do zahraniční, když je česká příroda tak krásná? Toužíte-li po nezapomenutelných zážitcích uprostřed čarokrásné krajiny, vydejte se do Moravského krasu – největší a nejlépe vyvinuté české krasové oblasti, ve které se nachází všechny typy krasových útvarů vyjma polje. Nespočet jeskyní (je jich více než 1 600) však není jediný důvod pro návštěvu. Jaké jsou ty další?

Proč se vydat do Moravského krasu?

Do Moravského krasu ročně zavítá více než 200 tisíc turistů, což jasně dokazuje atraktivitu zdejší přírody. Snad nejznámějším místem je Punkevní jeskyně s nejznámější českou propastí Macochou. Neméně působivé jsou i ostatní přístupné jeskyně Balcarka, Kateřinská jeskyně a Sloupsko-šošůvské jeskyně. V Holštejnském údolí narazíte na volně přístupnou jeskyni Hladomornu a romantickou zříceninu hradu Holštejn. Za zmínku stojí také další zříceniny – Blansek, Lečenec, Hrádek u Babic a Rytiřská jeskyně. A samozřejmě i zámky Rájec nad Svitavou a Blansko v bezprostřední blízkosti Moravského krasu. Moravský kras potěší milovníky cyklistiky, na které zde čeká množství cyklotras, ale také horolezce. Skalní stěny v okolí Sloupsko-šošůvských jeskyní, v Pustém a Suchém žlebu, Křtinském údolí a Kolíbkách přímo vybízí ke zdolání.

Stylové ubytování umocní vaše zážitky z dovolené

Vzhledem k velikosti a rozmanitosti oblasti se vyplatí zvážit hned několikadenní výlet. A v takovém případě vám přijde vhod tip na ubytování Moravský kras. Chcete-li si svou dovolenou užít plnými doušky, zvažte pobyt v nově zrekonstruovaném Hotelu Olberg v klidné obci Olomučany jen čtyři kilometry od Blanska. olberg Hotel Olberg nabízí vysoce komfortní ubytování, ale také zázemí pro konání svateb, oslav nebo firemních akcí. Přímo v hotelu se nachází restaurace, wellness centrum a půjčovna sportovních potřeb, kde si lze vypůjčit kolo, in-line brusle, skákací boty, vybavení pro vodní turistiku nebo populární Segway. Další informace a bohatou fotogalerii najdete na www.olberg.cz. Přejeme příjemnou dovolenou v Moravském krasu!