4 tipy na senzační lyžování v Itálii

Že je zima u konce? Ani omylem – stále máme možnost lyžovat na nejlepších evropských svazích. Pokud vás to doma nebaví a rádi byste se rozloučili se stále ještě probíhající lyžařskou sezónou, udělejte si výlet do Itálie. Připravili jsme pro vás pořádnou porci inspirace, ovšem konečné rozhodnutí bude čistě na vás.

Livigno

Livigno Itálie právem patří k nejlepším v zemi. Je velmi moderní a nabízí perfektní podmínky pro lyžaře i běžkaře. A nechybí ani U-rampa, takže si na své přijdou také příznivci snowboardingu. Sjezdovky jsou perfektně upravené a nabídka služeb neuvěřitelně široká.

Bormio

Lyžování Bormio není populární pouze díky pořadatelství závodů Světového poháru v alpském lyžování. Třetí nejvýše položené italské středisko je zkrátka úžasné a bezesporu se řadí k tomu nejlepšímu, co Itálie lyžařům nabízí. Pro Bormio je typický mix pohodových a velmi ostrých sjezdovek všech obtížností. Co by kamenem dohodil, se nachází centrum proslulého lázeňského města s mnoha turistickými lákadly.

Val di Fassa

Proč je údolí Val fi Fassa Itálie na seznamu top lyžařských destinací? Důvodů je víc než dost. Přes 400 km lyžařských tratí a spousta oblíbených okruhů, mezi kterými najdete Pozza di Fassa či Tre Valii. Nechybí sjezdovky všech úrovní, snowparky a spousta atrakcí pro nejmenší. Co víc si přát?

Arabba – Marmolada

V překrásném údolí Livinallongo se nachází Arabba - Marmolada Itálie, které je jeho středobodem. Středisko sice nabízí „jen“ 63 km lyžařských tratí, ale protože je spojeno s dalšími údolími středisky, lyžaři mají jako na dlaní zhruba 500 km. Malebné město je protkáno příjemnými restauracemi, krámky, pizzeriemi, bary a dalšími místy, kde lze trávit volno. A aby toho nebylo málo, můžete se vydat na ledovec Marmolada a z něj 12 km dlouhou sjezdovkou. Jdete do toho?