Na výletě v lázeňském městě Teplice

Hotel TepliceNevíte kam na dovolenou nebo jen na prodloužený víkend? Pokud si potrpíte na kulturu, pamětihodnosti a pohodovou atmosféru lázeňského města, zamiřte do Teplic. Padesátitisícové statutární město v Ústeckém kraji lež cca 15 km západně od Ústí nad Labem a přezdívá se mu malá Paříž. Zajímá vás, proč? Chcete-li poznat krásy Teplic a jejich okolí se vším všudy, raději si na dovolenou vyhraďte několik dní. Jen procházka samotným městem zabere notnou chvíli a to nejen kvůli věhlasným lázním a kulturněhistorickým pamětihodnostem, ale také atrakcím, které jsou vhodné pro rodiny s dětmi.

Zažijte pravou lázeňskou atmosféru

Středobodem Teplic jsou samozřejmě lázně a právě díky nim získalo město výše zmíněnou přezdívku Malá Paříž. Teplické lázně patří k nejstarším zařízením svého druhu v Evropě a v nadmořské výšce 220 m jimi proudí teplé prameny. Léčí se zde především poruchy pohybového aparátu, onemocnění svalů a v neposlední řadě také následky po vážných úrazech a operacích či onemocnění cév. A až se nabažíte ozdravných procedur, vydejte se na prohlídku výstavního klasicistního zámku. Na ten navazuje scenérie klasicistních a secesních měšťanských domů, barokní budova fary-děkanství a nechybí ani morový sloup Nejsvětější Trojice. Procházka vám připomene doby dávno minulé a pohladí vás na duši. Vaše pocity umocní představení živého orchestru, který hraje na kolonádě.

Ubytujte se v malebném hotelu s pokoji s vlastní vířivkou

Výlet do lázeňského města stojí a to především za předpokladu, že sinajdete vynikající ubytování Teplice. Mezi nejpříjemnější a nejklidnější místa patří Hotel Teplice Green House, který se nachází jen 3 minuty chůze od centra města, poblíž zámeckého parku. V hotelu je celkem 18 míst, přičemž pro 14 hostů jsou připraveny komfortní dvoulůžkové pokoje a pro zbylé čtyři podkrovní apartmány. Na pokojích nechybí vlastní sociální zařízení, televize se satelitním přijímačem, minibar a internetové připojení. A pozor – v některých pokojích je vlastní vířivá vana. Další informace o Hotelu Teplice Green House najdete na www.greenhouse.cz.