Nevíte, kam v Čechách v zimě na dovolenou? My ano!

Zima může být kouzelná. Křupající prašan pod nohami, chaloupky zachumlané v údolí zahalené do sněhového hávu. Z plna plic se nadechnete čistého vzduchu a vyrazíte. Na lyže, snowboard, sáňky, sněžnice. Nebo se jen tak budete nečinně toulat zasněženou krajinou. Zamlouvá se vám tento scénář? Tak čtěte dál, a my vám poradíme, kde takovou zimu najdete. Za pohádkovou zimou nemusíte cestovat moc daleko. Vyrazte do Krkonoš!

Krkonošská nej

Víte, že Krkonoše jsou chráněnou památkou zapsanou na seznamu světového dědictví UNESCO? A že se mohou pochlubit hned několika nej? Krkonoše jsou vůbec nejnavštěvovanější českou zimní destinací u nás. S nejvyšší horou Sněžkou (1603 m). A s nejznámějším lyžařským střediskem, kterým je zase Špindlerův Mlýn.

Nuda v Krkonoších nehrozí

Nechcete lyžovat ani se brodit ve sněhu? Nemusíte! Vyrazte do některého z tamních wellness center či aquaparků. Na bowling, nebo si zahrajte tenis v kryté tenisové hale. Nemusíte ale dělat vůbec nic. Najděte si nějakou tradiční krkonošskou hospůdku, objednejte si svařák a tradiční kyselo a jen tak rozjímejte.

Kde se ubytovat?

Ideálně v nějaké tradiční chalupě. Tedy roubené. Přímo na jejich pronájem se specializuje společnost Chalupy Roubal. A věřte, že se nejedná o nějaké obyčejné dřevěnice, ale roubené chalupy vskutku luxusní. Se saunami i venkovními bazény s protiproudem. S nefalšovanými kachlovými kamny i dobovými pípami, z nichž si budete moci natočit vychlazené pivo.

Zima jako v pohádce

Naším favoritem je roubená chaloupka Šípková jako vystřižená z Ladových obrázků. Zkrátka vskutku pohádková roubenka nacházející se přímo u potoka na svahu Černé hory. Vybavená replikami starodávného nábytku a pecí, za níž můžete jako pohádkový líný Honza nocovat. Nebo si alespoň odpočinout po obědě uvařeném na kachlových kamnech se sporákem. Zimu jako v pohádce máte přímo na dosah.

Publikováno: 17. 12. 2021

Kategorie: Dovolená v ČR | Dovolená v zahraničí

Autor: Adam Rýdl