Klidnou dovolenou zažijí jen pojištění

Léto je sice u konce, to ale neznamená, že bychom měli sedět doma. Naopak, sychravé počasí k podzimní dovolené přímo vybízí. Sbalte si kufry a vydejte se za sluníčkem. V Egyptě, Turecku a dalších přímořských destinacích je momentálně velmi pěkně. Dnes se však nebudeme bavit o pyramidách a mešitách, zaměříme se na to, jak předcházet zbytečným rizikům. Ať už se jedete na dovolenou opalovat, nebo naopak zdolávat zdejší vrcholky, nikdy nezapomeňte na kvalitní cestovní pojištění. Princip tohoto nepovinného produktu spočívá v úhradě léčebných výloh. Ať už v cizině onemocníte, zlomíte si nohu, nebo ještě hůř, zemřete, pojišťovna všechny výlohy proplatí.

A co, když cestuji po Evropské unii?

Cestujete-li v rámci EU, nebudete cestovní pojištění potřebovat. Skutečně je to tak, ovšem dostanete-li se do problému, pojišťovna vám uhradí pouze poměrnou část výloh. Ceny za lékařskou péči nejsou v Evropské unii jednotné a obecně platí, že obyvatelé jiných členských států platí mnohem více, než Češi. České pojišťovny pak hradí pouze to, co by za stejné ošetření vyplatili u nás. A co z toho vyplývá pro vás? Že je mnohem lepší si těch pár desítek korun na den zaplatit a mít klid. Cestovní pojištění může navíc zahrnovat i způsobení škody třetí osobě, ztrátu zavazadel a další nešťastné náhody, které se stávají tehdy, když si pojištění nesjednáte.

Bojíte se za volantem?

Cestujete svým vozem a nejste si tak úplně jistí, že provoz v cizině zvládnete? Mezi nejhorší řidičské zážitky patří dopravní situace na italských a chorvatských cestách. Horkokrevní Italové i Chorvati jsou neméně asertivní i za volantem, což může nejednoho řidiče zaskočit. Řešení je jednoduché, sjednejte si pojištění vozidel. Pokud se neorientujete v široké nabídce, využijte webové srovnávače. Pojištění auta zahrnuje i celou řadu nadstandardních služeb, které se vám budou v případě nesnází hodit.