Kam na podzimní dovolenou ve střední Evropě?

Pro většinu lidí je synonymem pro plnohodnotnou dovolenou období léta, ale ve přitom se o ní vyplatí uvažovat i na podzim. Třeba z důvodů menší exponovanosti vyhledávaných destinací, přijatelnějších cen – a často i příjemnější atmosféry. Pokud tedy raději objevujete krásy střední Evropy v době, kdy nejsou vyhlášená místa přeplněná turisty, sbalte si kufr. Poradíme vám, kam letos vyrazit.

Zůstaňte doma

Domovem nemáme na mysli ten váš, jako spíše domovinu. Najděte si příjemné ubytování v České republice a užívejte si atmosféru raného podzimu plnými doušky. Podzim je období vinobraní, pestrobarevných přírodních scenérií i příjemných procházek po poloprázdných lázeňských kolonádách. Využijte toho a objevujte krásy Česka v době, kdy má většina lidí dovolenou již za sebou.

Za lázněmi do Maďarska

Ať už se rozhodnete pro Széchenyih termální lázně, Hévíz, Bükfürdő, Zalakaros či Sárvár, Maďarsko vás přivítá s otevřenou náručí. Hotely v Pešti jsou nyní k dispozici levněji než obvykle a byla by škoda promeškat skvělou příležitost k podzimní lázeňské kúře v prostředí nejvyhlášenějších maďarských zařízení. Jedinečné kouzlo termálů vás pohltí a hotely v Budapešti ve vaší peněžence teď na podzim průvan neudělají.

Ochutnejte polské wellness

Polsko sice mezi námi Čechy nepatří k nejvyhledávanějším destinacím, ale spíše jen z důvodu neinformovanosti. Právě u našich sousedů se vyplatí strávit pár podzimních dní například kvůli nabídce kvalitních wellness pobytů. V posledních letech v Polsku vyrostly nové zdravotní komplexy, které nabízí nejvyšší standard – a navíc se často nachází ve velmi atraktivním prostředí. Za největší polské lázeňské středisko platí Krynica-Zdrój, nepřehlédněte však ani malebné scenérie u města Toruň či pohlednicově krásná Mazurská jezera. Tak na co ještě čekáte? Koukněte se na hotely a ubytování na Hotely.cz a rezervujte si pobyt, kterým si zpříjemníte začátek podzimu.

Publikováno: 14. 09. 2022

Kategorie: Dovolená v ČR | Dovolená v zahraničí

Autor: Adam Rýdl