Dovolená na Kroměřížsku – vydejte se ke šperkům UNESCO a na Svatý Hostýn

Ideálním místem pro strávení letní rekreace je bez pochyby město Kroměříž a jeho okolí, v němž se nachází poutní místo Svatý Hostýn obklopený Hostýnskými vrchy, ranč v Kostelanech či hrad Cimburk. Oblíbená turistická destinace se rozprostírá v Hornomoravském úvalu a zároveň na jižním okraji Hané. Pobyt na Kroměřížsku se vám vryje do paměti nejen díky krásné architektuře a přírodě, zaujme festival vojenské dechové hudby, prohlídky pivovaru a čokoládovny a výlety do nedalekých Chřibů neboli Buchlovských hor.

Hanácké Athény

Pokud byste se chtěli podívat do jednoho z nejkrásnějších moravských měst, nemarněte ani minutu. Ubytování Kroměřížsko nabízí báječný výchozí bod pro poznání Kroměříže čili hanáckých Athén. Právě zde se nacházejí cenné památky zapsané na Seznam světového kulturního dědictví UNESCO. Vaše kroky povedou do zámku s obrazárnou a knihovnou, Podzámecké a Květné zahrady a k rotundě s Focaultovým kyvadlem, bludištěm a promenádou s antickými sochami. Naučná je prohlídka numismatiky v Biskupské mincovně a kroměřížského výstaviště Flora.

Tolik krásy na jednom místě!

Dejte přednost ubytování v Kroměříži a budete to mít kousek k bazilice Nanebevzetí Panny Marie na Svatém Hostýně, unikátní křížové cestě a rozhledně nazývané maják Moravy. Penzion u Kubesa a hotel Černý Orel nabízejí kvalitní ubytování, a díky tomu si zajistíte pohodlí a místo relaxace po výletu do blízkého města Holešov s renesanční Šachovou synagogou a židovským hřbitovem. Oblast je jako stvořená pro milovníky dlouhých procházek, cykloturistiky, projížděk na koni, koupání i zimních sportů. Představujete si noclehy v jiném stylu? Na portálu Hotel.cz najdete ubytování podle vašeho gusta. Podívejte se na pestrou paletu hotelů a penzionů, které čekají na vaši návštěvu.

Publikováno: 02. 02. 2021

Kategorie: Dovolená v ČR

Autor: Adam Rýdl