5 důvodů, proč vás nadchne dovolená s obytným vozem

Proč dát vale hotelu a vydat se na dovolenou v obytném voze? Důvodů je víc než dost a my jsme sepsali ty nejdůležitější. Vsadíme se, že po jejich přečtení navštívíte půjčovnu obytných vozů a zeptáte se na volné termíny 2019.

(Téměř) absolutní svoboda

Karavaning se nese v duchu svobodného cestování. Nesvazuje vás pevný program poznávacího zájezdu ani lokalita v blízkosti hotelu. Plány si upravíte podle toho, jak se vám zlíbí. Dovolenou si prodloužíte, zkrátíte nebo uděláte v úplně jiném duchu.

Ujedete špatnému počasí

Zřejmě to znáte. Vyrazili jste někam k vodě nebo na hory, ale po celou dobu pobytu lilo jako z konve. Jenomže jste zaplatili za ubytování a bylo vám líto odjet pryč. S obytným vozem se vždy vydáte tam, kde je hezky. Kouknete se do aplikace v mobilu a za pár hodin jste na prosluněném místě.

Žádné zmatky na letišti

Někdo cestování letadlem miluji, jiný o něm nechce ani slyšet. Díky obytnému vozu se v každém případě vyhnete nepříjemnostem v podobě osobních prohlídek, čekání na kufry a dalším stresovým situacím, které s létáním úzce souvisí.

V bezprostřední blízkosti přírody

Zapůjčíte-li si obytné auto s elektrocentrálou, budete moct kempovat i mimo civilizaci – na divoko. Pokud se vám podlamují kolena při představě romantického večera v místech, kde lišky dávají dobrou noc a jedním z mála zvuků je hučící říčka, budete nadšení.

Mimo turistický ruch

Máte pocit, že se cestování v poslední dekádě abnormálně zkomercializovalo? Něco na tom bude. V každém případě se nabízí možnost, jak pozlátku rezortů uniknout a přesto si užít dovolenou plnými doušky. Integrovaný vůz disponuje skvělou výbavou, ale neodtrhne vás od reality míst, která navštívíte. Nezbývá, než si rezervovat moderní obytný vůz a vyrazit. Co třeba oblíbený model Laika x710 alkovna nebo jiný model z nabídky Bydlik-Travel.cz. Všechny vozy jsou v top stavu, dobře vybavené již v základu a samozřejmě pojištěné. A po dohodě vám obyťňák přistaví před domem.

Publikováno: 16. 01. 2019 / Aktualizováno: 07. 06. 2023

Kategorie: Outdoor | Zajímá vás

Autor: Adam Rýdl

Tagy: karavan nebo obytné auto