Lyžovačka u taliánů

Po všem tom opalování a koupání by to chtělo nějakou změnu, nemyslíte? Létu odzvonilo a pokud si ho nechcete prodloužit dovolenou za sluníčkem, vydejte se vstříc zimním radovánkám. Ani na ně nebudete muset čekat, stačí si sbalit lyže a vyrazit směrem do Itálie. Že jste tam už letos byli? Nebojte, tentokrát se nepodíváte do okoukaného Bibione, ale lyžařské oblasti Tre Valli. Ta se skládá ze tří menších, ale velmi populárních lyžařských center. O atraktivitě Tre Valli svědčí i její přezdívky. „Tour di emozioni“ či „Tour ell´amore´“ hovoří za vše. Až se budete kochat překrásnou scenérií některého z údolí, jistě si na ně vzpomenete. Každý, kdo oblast navštíví, se domů vrací jen s těžkým srdcem.

Emoce a nezapomenutelné zážitky

Perfektní sjezdovky jsou samy o sobě dostatečným lákadlem, ovšem připočteme-li k nim úžasné prostředí, dostaneme neodolatelnou dovolenou, které se jen s těží něco vyrovná. Oblast Tre Valli je vhodná jak pro úplné začátečníky, tak pro profesionály hledající výzvy. Skvělým příkladem je nejpříkřejší trať Cune, která se nachází nedaleko od centra Lusia Bellamonte. Nástupní místo na Lusiu je asi 3 kilometry od Moeny, v místě zvaném Ronchi. Nejvyšší bod má 2 210 m.

Přesuňme se však do průsmyku Passo San Pellegrino, kde se můžete ubytovat v některém z několika útulných hotelů. Ty jsou obklopeny čarokrásnými horami Monti Pallidi a neméně pompézními vrcholy Civetty, Marmolady, Pelma a dalšími z vrcholků Val di Fassa. K nejvyhlášenějším tratím zde patří Cima uomo a Costabella.

Poslední ze středisek, Falcade, i pro nelyžaře, rodiny s dětmi, běžkaře a vyznavače pěší turistiky. Upravené pěší trasy, dětská hřiště a spoustu dalších aktivit, jako je jízda na skútru, projížďky koňským povozem a podobně. Na své si přijdou i milovníci italské kuchyně, kteří se mohou stravovat v některé z mnoha restaurací. Tre Valli Itálie je místo, které se vryje do vašeho srdce.