Jak získat vízum do Ruska?

Uhranuly vás krásy Ruska a rádi byste zemi, kde zítra znamená včera, navštívili? V tom případě se neobejdete bez víza. Abyste ho získali, musíte splnit určité podmínky. Přestože nejde o neřešitelný problém, budou se vám hodit následující informace. Význam víza nepodceňujte, protože bez něj vám na území Ruské federace hrozí vysoká pokuta, zdlouhavý administrativní proces a nevyhnutelné vyhoštění na vlastní náklady.

Které dokumenty budete potřebovat?

K vyřízení víza do Ruska budete potřebovat turistický voucher, potvrzení o přijetí zahraničního turisty, cestovní pas, vízový formulář, barevnou fotografii (34x45mm) a cestovní pojištění. V cestovním pase musí být minimálně jedna volná dvoustránka určená pro víza. Platnost pasu nesmí být kratší než 6 měsíců. Vízový formulář nezapomeňte směrovat na konzulát nebo ruské velvyslanectví a nikoliv na vízové centrum, což je poměrně častou chybou žadatelů. Cestovní pojištění musí platit po celou dobu trvání pobytu v Ruské federaci. Pečlivě zkontrolujte, zda se informace uvedené na turistickém voucheru, žádosti o vízum a na dokumentu cestovního pojištění neliší.

Kde vízum vyřídíte?

Vyřizování víza do Ruska probíhá na konzulárních odděleních ruské ambasády v Praze, Brně a v Karlových Varech. Pro jistotu se předem informujte, zda můžete využít služeb vízového centra VHS, nebo je lepší podat žádost osobně. Na konzulát v Praze se musíte předem objednat. Pozor – pokud jde o vízum určené pro vás nebo vaše blízké, zaškrtněte v objednávkovém formuláři konzulát a nikoliv vízové centrum. Vízovému centru se nevyhnete jen při zařizování víza pro někoho jiného.

Jde to i jinak

Zdá se vám proces vyřizování ruského víza příliš komplikovaný a zdlouhavý? Naštěstí existují služby, v rámci kterých můžete získat vízum bez námahy. Přečtěte si cenné informace na téma vízum Rusko cena, a to pro všechny typy víz.