Obytným vozem do Albánie

Přestože je zima a hranice mnoha zemí jsou dočasně uzavřené či omezené, což znemožňuje turismus, je právě nyní ideální čas naplánovat si letošní dovolenou. Jakmile se situace alespoň trochu zklidní a budete moci vyrazit, ať jste připraveni a máte plán, kam a jakým způsobem vyrazit. Tradiční dovolenou stále více lidí mění za putování obytným vozem. Vydat se s ním lze třeba do Albánie.

Proč cestovat obytným vozem?

Asi hlavním důvodem, kvůli němuž si vybrat cestu obytným vozem namísto klasické dovolené od některé z cestovních kanceláří, je svoboda. Při cestování po vlastní ose vás nic a nikdo nelimituje. Sami si naplánujete, kde se zastavíte, kam se podíváte, jak dlouho se na dovolené zdržíte. Záleží opravdu jen na vás, vašich finančních a časových možnostech. Leckdy dokonce dovolená v obytném voze vyjde levněji, neboť nemusíte utrácet za drahé ubytování v hotelech.

Zajištění obytného vozu

Obytný vůz není třeba kupovat, pokud jej chcete využívat skutečně jen pro dovolenou. V tom případě se více vyplatí pronájem, jenž vyjde na pár tisíc korun denně. Vezmete-li s sebou třeba celou rodinu či pár přátel, je výše pronájmu za obytný vůz při přepočtu na jednu osobu velmi nízká, takže se rozhodně nemusí jednat o drahou záležitost. Pronájem obytných vozů nabízí v tuzemsku několik společností, s jeho sjednáním jistě nebudete mít větší problémy.

Albánie – nepoznaná země

Když chcete vyrazit na dovolenou obytným vozem, je lepší zvolit si zemi a oblast, která není tak turisticky oblíbená a dostupná v cestovních kancelářích. Albánie je krásnou ukázkou země, jež toho má opravdu hodně co nabídnout, přestože není zrovna využívanou cílovou destinací stovek tisíců Čechů. Albánie je především přírodním skvostem. Ať už se vypravíte k divoké řece Drin, do národního parku Thethi a dalších míst, vždy zde najdete mnohdy nedotčenou přírodu. Milovníci historie si rovněž přijdou na své, a to třeba během návštěvy města Gjirokastra. Tato perla albánské části Balkánu je památkou na doby Osmanské říše. Cestování obytným vozem má své kouzlo. Ano, není to pro každého. Máte-li ale trochu dobrodružnějšího ducha, pak vás zcela jistě nezklame.