Domů » Luxusní hotel mají i v Ostravě. Vznikl v objektu bývalé šachty!
Dovolená v ČR

Luxusní hotel mají i v Ostravě. Vznikl v objektu bývalé šachty!

Výlety za industriální architekturou představují skvělý způsob, jak si užít volno úplně jinak, než máte běžně ve zvyku. Zapomeňte na pražské pamětihodnosti a vydejte se do průmyslové Ostravy, která vám nabídne netušené pohledy na pozůstatky z dob, kdy Ostravsko patřilo horníkům. Chlubí se největší koncentrací technických památek, a navíc vás ubytuje v luxusním čtyřhvězdičkovém hotelu. Respektive v přestavěném objektu bývalého dolu Jan Maria.

Šachtu Jan Maria založil v roce 1852 Johann Maria Wilczek, po kterém byla pojmenována. Nejintenzivněji se uhlí těžilo během válek a dolovalo se až do roku 1963. Kromě památkově chráněné budovy strojovny byla dochována i správní budova. Více než sto let těžby připomíná také hotel Ostrava.

Luxusní hotel Ostrava představuje ideální výchozí bod pro výlety nejen za industriálními stavbami. Nachází se nedaleko centra Slezské Ostravy a nabízí klidné zázemí, vynikající kuchyni a vysoký standard ubytování. Navrch i bohaté možnosti volnočasového vyžití.

V útulných pokojích nechybí minibar, telefon s přímou volbou, trezor s číselným kódem, LED televize se satelitním připojením a spousta dalších maličkostí, které vám zpříjemní pobyt. Početnější rodiny ocení možnost přistýlky či dětské postýlky.

Velkým zážitkem je jídlo. Luxusní restaurace Ostrava hostům servíruje čerstvé a mimořádně kvalitní regionální potraviny. Celkový dojem umocňuje tematický design interiéru laděný do hornického stylu.

Po návštěvě restaurace Ostrava můžete zavítat do vinného sklípku a absolvovat řízenou degustaci pod taktovkou certifikovaného sommeliéra. Anebo relaxovat ve wellness zóně s vířivkou a infrasaunou.

Ostravský hotel Jan Maria je místo, které se vám do paměti otiskne na hodně dlouhou dobu. Naprosto změní vaše dosavadní představy o tom, jak se žije v rázovitém městě na severovýchodě naší vlasti.

Napsat komentář

Klikni a napiš komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.