Láká vás Rusko? Musíte si vyřídit vízum...

Rusko je v mnoha směrech impozantní zemí a určitě se ji vyplatí navštívit. Ale ať už vás na východ dožene touha po zhlédnutí nevšedních turistických zajímavostí, nebo obchod, neobejdete se bez víza. Vše podstatné, co byste měli o vízové povinnosti vědět, najdete v tomto článku.

Proč do Ruska necestovat bez víza?

Význam víza nepodceňujte, protože osoby, které se na území Ruské federace octnou bez tohoto dokumentu, musí zaplatit vysokou pokutu. Příjemná není ani související administrativní procedura a okamžité vyhoštění ze země. Samozřejmě na vlastní náklady. A pozor – budete-li z území Ruské federace cestovat do některého z členských zemí Společenství nezávislých států, neobejdete se bez mnohonásobného víza. Bez tohoto dokumentu vám nebude umožněn opětovný vstup do Ruska.

Jak vízum do Ruska vypadá?

Vízum do Ruské federace je štítek, který se lepí do pasu. Při vstupu do země dostanete razítko s datem příjezdu – pro budoucí určení přesného počtu dní pobytu. V rámci vstupní pasové kontroly vám zároveň úředníci předají migrační kartu. Budete ji mít při sobě po celou dobu pobytu a upotřebíte ji například i při registraci v hotelu (bez karty vás neubytují). Pokud migrační kartu ztratíte, musíte si zajistit duplikát na úřadu Ústřední migrační služby Ministerstva RF.

Kde vízum seženete?

Ruské vízum lze získat pouze na ruském velvyslanectví či konzulátu (tzn. ve vízových centrech). Chcete-li se vyhnout administrativním záležitostem, zařiďte si vízum Rusko přes některou ze specializovaných agentur. Na hraničním přechodu vám bohužel vízum nikdo nevystaví. Chcete-li si vízum zařídit z pohodlí domova, můžete tak učinit prostřednictvím formuláře na www.vizum-viza.cz. Společně s vízem si zároveň lze sjednat i kvalitní cestovní pojištění. Služba je ideální pro každého, kdo nemá čas na vyřizování.

Publikováno: 18. 01. 2018 / Aktualizováno: 31. 07. 2023

Kategorie: Dovolená v zahraničí | Zajímá vás

Autor: Adam Rýdl

Tagy: dovolená řecko 2016 | řecko chalkidiki | vízum do ruska | vízum rusko