Nemáte na léto program? Vydejte se na zámek

Mnoho z nás se celý rok těší na letní dovolenou, ale přímo nenávidí její plánování. Jednoduchým řešením je vybrat si k odpočinku prostor, kde se všechno ostatní vyřeší samo díky šikovnosti místního personálu a unikátnosti samotné lokality. Přesně takovým tipem může být ubytování na zámku Chateau Herálec. Příběh tohoto nádherného objektu sahá hluboko do historie a okolní zelená krajina Vysočiny jen dokresluje celkovou atmosféru místa. Největší výhodou jsou ale služby na naprosto špičkové úrovni, v nichž ale nechybí přátelský a téměř rodinný nádech.

Historie a styl v jednom

Ačkoli historie zámku sahá stovky let zpátky, budete se tu cítit velmi pohodlně. Čím to je? Opravdu zdařilou a promyšlenou rekonstrukcí, díky níž dostaly staré prostory s příběhem nový moderní a zároveň vkusný nádech. Pokoje a apartmány se zachovávají vzdušnost a rozlehlost starých zámeckých komnat a zároveň působí útulným dojmem. Každý jeden pokoj navíc představuje dílo některého velkého českého malířského mistra, originály obrazů pak najdete ve společných prostorách zámku, aby byl zážitek opravdu kompletní. Však se také na interiéru jednotlivých pokojů podíleli nejen designéři, ale také divadelní scénografové.

Onen historický nádech se podařilo dostat i do všech dalších prostor, a tak můžete relaxovat v bazénu pod historickými klenbami, rozjímat ve staré zámecké kapli nebo se najíst v zámecké restauraci v některé z jídelen, které nesou názvy podle šlechtických rodů, jenž zde kdysi přebývaly.

Unikátní okolí

Obrovskou výhodou je samotná lokalita, v níže se luxusní zámecký hotel nachází. Pokud nejste fanoušci dlouhých výletů, stačí se třeba jen projít po starém anglickém parku obklopujícím hotel nebo se svést zámeckým kabrioletem do nedalekého lomu na koupání či piknik, který vám rádi připraví v zámecké restauraci. Vyhledáváte-li dlouhé turistické trasy, je Vysočina ideálním prostředím, a ne nadarmo se jí občas říká zelené srdce České republiky. Turistické stezky zde vedou kolem skalnatých útvarů i přes hluboké lesy plné života. Ti, kteří preferují historické zajímavosti, jistě ocení dostupnost hned několika památek UNESCO.

Na ty nejnáročnější zde čeká zámecká Kniha zážitků nabízející nepřeberné množství aktivit, které vám dokáže zajistit hotelový personál. Nechybí let balónem, projížďky na kole, tipy na výlety a mnoho dalšího. Pokud stále váháte, možná vás přesvědčí, že na Vysočině je i v období největších veder většinou příjemné počasí vhodné k aktivnímu odpočinku.

Publikováno: 30. 06. 2023

Kategorie: Dovolená v ČR

Autor: Adam Rýdl