Cesta do španělského Santiago de Compostela aneb Svatojakubská cesta

Patříte do skupiny vášnivých cestovatelů a chtěli byste vyzkoušet něco nového? Svatojakubská cesta vám nabídne 100 km značených turistických tras až do samotného Santiaga de Compostela. Navíc se nemusíte bát, že po cestě si nebudete moct dopřát oblíbený pokrm či zmrzlinu, protože kolem cest můžete narazit jak na restaurace a kavárny, tak i na menší obchody. Pouť do města ve španělské oblasti Galicie by mohla být pro vás tím pravým ořechovým. V následujících řádcích jsme si pro vás připravili pár rad a tipů, jak se na cestu připravit.

Legenda

Podle pověsti bylo španělské město Santiago de Compostela založeno již na přelomu 4. a 5. století našeho letopočtu. Po smrti apoštola Jakuba byly jeho ostatky převezeny z vnitrozemí do španělské oblasti Galicie, kde jsou také uloženy jeho ostatky. Nad hrobem byla vystavěna bazilika na uctění památky apoštola. Hrob se od roku 813 stal symbolem křesťanského Španělska.

Svatojakubská cesta

Spousta poutníků absolvuje svatojakubskou cestu převážně z náboženských důvodů, ovšem v posledních letech popularita této pouti exponenciálně vzrůstá, a proto se na cesty vydávají i vášniví turisté. Nejoblíbenější cestou zůstává Camino de Santiago, která je více než 1000 let stará a dovede vás přímo k hrobce sv. Jakuba. V roce 1993 se Camino de Santiago zapsala do seznamu světového dědictví UNESCO.

Jak se připravit na svatojakubskou cestu?

Přípravy na cestu nemusí být nijak speciální, ale přece jenom se jedná o 100 kilometrů asfaltové cesty, a proto raději zvolte trekovou obuv či trekové sandály. Mapu můžete nechat doma, protože cesty jsou dobře značené – mušlí hřebenatkou (symbol, kterým se značí turistické cesty do Santiago de Compostela).

Publikováno: 17. 12. 2021

Kategorie: Outdoor | Zábava a volný čas

Autor: Adam Rýdl