6 top lyžařských středisek v Alpách

AlpyPodzimní počasí sice ještě nevygradovalo do své ryzí podoby a přesto již začala lyžařská sezóna. Kde? U nás bohužel ne, ale v Alpách se lyžuje o sto šest. Pro všechny milovníky zimních sportů jsme dali dohromady několik vyhlášených lyžařských středisek, ve kterých si lyžování a snowbarding užijí jako nikde jinde. Patříte k nim i vy?

Alpe d'Huez

Alpe'd Huez se nachází v Savojských Alpách a ne nadarmo se mu přezdívá „Sluneční ostrov“. Téměř 300 dní v roce zde intenzivně svítí sluníčko a podmínky pro lyžování jsou naprosto ideální. Spousta turistů zde vyráží již v červenci, kdy lze lyžovat na vrcholu Pic Blanc. V okolí Alpe d' Huez je na 250 km sjezdovek a 50 km běžeckých tratí. Samozřejmostí je i bohaté zábavní a kulturní vyžití.

Tignes

Také Tignes se nachází v Savojských Alpách a to na úpatí údolí Tarentaise. Můžete si zde zalyžovat nebo zajezdit na prkně po celý rok a to na 150 km sjezdovek. V části Val Claret je vyhlášený snowpark a za zmínku stojí také tunelová lanovka, která vás vyveze až do výšky 3030 metrů nad mořem. Tam na vás bude čekat kabinová lanovka, která zastaví až na ledovci Grande Motte.

Chamonix

O Chamonix jste již někde stoprocentně slyšeli. Aby také ne, jde o světovou metropoli alpinismu. Lyžařské středisko se nachází na úpatí Mont Blanc v Horním Savojsku a v okolí je na 182 km vynikajících sjezdovek. V žádném případě si nenechte ujít 20 km dlouhý sjezd ve volném terénu Vallée Blanche. Zdejší přírodní panoramata vás uchvátí. A když už jsme u toho, pohled na Matterhorn z vrcholku L'Aiguille du Midi taky stojí za to!

Les Menuires

Proč se vydat právě do Les Menuires, které se nachází ve střední částí údolí Vallée de Belleville? Třeba kvůli 160 km prvotřídních sjezdovek a 28 běžkařských tratí. Kromě toho je zde snowtubingová dráha, snowpark a jak je již v alpských lyžařských střediscích zvykem, tak i moderní zázemí. V Les Menuires si přijdou na své zkušení lyžaři i ti nejmenší.

La Plagne

Zimní středisko La Plagne patří k nejvyhledávanějším alpským střediskům vůbec. Důvod je prostý – 100 km2 propojených lyžařských areálů, na které se nachází sjezdovky o celkové délce 225 km. Mírné svahy pro začátečníky, náročné sjezdovky pro profesionály, ale také vnitřní sáňkařská dráha, kde si mohou zájemci vyzkoušet jízdu ve čtyřsedadlovém bobu. A to je teprve začátek. La Plagne nabízí nespočet atrakcí, díky kterým si dovolenou užijete na maximum.

Les 2 Alpes

Na závěr jsme si nechali středisko Les 2 Alpes, které vzniklo spojením dvou poněkud rozličných vesniček. Lyžaři zde brázdí na 225 km tratí a věrně jim sekundují příznivci freeridu a snowboardingu. I pro ty je terén, ve kterém se snoubí boule a prašan, naprosto ideální. Dominantou Les 2 Alpes je vrchol Pic de la Meije. V létě se lyžuje na ledovci Mont de Lans.