Karlštejnsko, to není jen slavný gotický hrad!

Že máte návštěvu unikátního hradu Karlštejn za sebou a není důvod, proč byste měli Karlštejnsko navštívit podruhé? Pak vás zřejmě překvapí následující výčet turistických zajímavostí, kterých je v bezprostřední blízkosti tvrzi víc než dost. Ale abychom vám jen nemazali med kolem úst...

Koněpruské jeskyně

Koněpruské jeskyně najdete v CHKO Český kras, přibližně 7 km jižně od Berouna. Nachází se zde proslulé vápencové jeskyně, které se formovaly před 400 miliony lety. Na prohlídku se můžete vydat v období od dubna do října, kdy jsou jeskyně otevřeny každý den. V listopadu si lze prohlídku objednat.

Lom Velká Amerika

Zapomeňte na Grand Canyon, v nedaleko Karlštejna máme něco lepšího. Částečně zatopený vápencový lom Velká Amerika je opředen mnoha povídačkami a bezesporu patří k nejvýraznějším turistickým atrakcím Českého krasu. Zdejší panorama si zaslouží obdiv a uhranula i filmaře legendárního snímku Limonádovy Joe.

Lanové centrum v Ořechu

Kam za skvělou zábavou s dětmi? Do lanového centra ve tvaru plachetnice v obci Ořech na rozhraní Prahy a Českého krasu! Nabízí 3 umělé lezecké stěny, 18 vysokých a 16 nízkých překážek, jakožto i mnoho dalších atrakcí. Během letních prázdnin je otevřeno denně, v období od dubna do října o víkendech.

Cyklostezka Po stopách českých králů

Milovníci cykloturistiky by se měli vydat Po stopách českých králů. Právě tak se jmenuje oblíbená cyklostezka, která v budoucnu propojí všechny hrady a zámky na Berounsku. Již nyní je na ní k vidění spousta zajímavostí – mimo jiné romantické údolí podél skal lemujících řeku Berounku. A mohli bychom pokračovat – za pozornost stojí také naučná stezka Brdatka-Talichovo údolí, rozhledna na vrchu Děd či zříceniny hradů Tetín a Žebrák. Budete-li chtít region poznat blíže, rezervujte si ubytování na Karlštejně minimálně na víkend. Mezi nejoblíbenější hotely u Karlštejna patří čtyřhvězdičkový Hotel Mlýn Karlštejn.