Aktivní dovolená na horách prospěje vaší duši i tělu

aktivni-dovolena-na-horachPokud se nechystáte vyrazit za exotikou na druhý konec světa, budete si muset na dovolenou u moře ještě několik dlouhých měsíců počkat. Na druhou stranu byste mohli volno využít tak trochu jinak. Jak je to již dlouho, co jste se naposledy z plných plic nadýchali čerstvého vzduchu? Lenošení na pláži je příjemné, ale aktivní dovolená na horách má taky něco do sebe. Česká republika je doslova přetéká úžasnými přírodními scenériemi, které ve vás probudí duši romantika. A až vás omrzí tuzemské luhy a háje, můžete zamířit k východním sousedům. Tatry patří k nejimpozantnějším evropským pohořím vůbec a směle konkurují populárním Alpám.

Na horách je co dělat po celý rok

Zatímco k moři vyrážíme především v době, kdy je ideální teplota ke koupání a slunění, na horách se nenudíme nikdy. V průběhu zimy dominuje lyžování, běžkaření, snowboarding a celá řada dalších zimních sportů. Po zbytek roku se nabízí výlety po cyklostezkách, běh, horolezectví či relaxační procházky harmonickým prostředím lesů a luk. Horská turistika se v posledních letech opět dostává do kurzu a holdují ji mladí lidé, rodiny s dětmi i starší generace. Pohyb na čerstvém vzduchu je doslova osvobozující a navíc slouží jako prevence vůči civilizačním chorobám. Túry jsou obvykle spojeny s návštěvou nejrůznějších pamětihodností a zajímavých atrakcí. Za zmínku stojí také zázemí luxusních hotelů, které často disponují vlastní wellness zónou. Není nic příjemnějšího, než relaxace ve vířivce, sauně nebo hotelovém bazénu. A jako třešnička na dortu masáž... Dali byste si říct?

Dopřejte si prodloužený víkend či plnohodnotnou dovolenou za super cenu

Tak proč nevypnete televizi, nesbalíte si jen to nejnutnější a nevyrazíte vstříc novým zážitkům? Pokud vás trápí finance, buďte v klidu. V současné době si můžete rezervovat pobyt na horách s výraznou slevu, řádově až v desítkách procent. Ve finále ušetříte tisíce korun a budete si moct dopřát dovolenou na horách častěji. Na nic nečekejte a mrkněte na slevy pobytů na horách na známém slevovém portálu NewGo.cz.