Chystáte se do Ruska? Víme, jak vyřídit vízum a na co si dát pozor

Rusko je bezesporu úžasná země, ve které se nachází nespočet přírodních i architektonických skvostů. Jistě si našli svůj vlastní, proč do Ruské federace vycestovat, a proto se v dnešním článku zaměříme na praktickou stránku cestování. Ještě předtím, než usednete do letadla, si totiž budete muset vyřídit vízum.

Kde a jak vyřídit víza do Ruska?

Víza pro Rusko se v České republice vyřizují na třech místech – v Praze, v Brně a v Karlových Varech. Potřebné formuláře jsou dostupné online a můžete si je stáhnout z pohodlí domova. Neobejdete se bez platného cestovního pasu, uzavřeného cestovního pojištění. Podotýkáme, že podmínky pro vstup se mohou průběžně měnit a informace, které se dočtete např. na webových stránkách Ministerstva zahraničních věcí, nemusí být aktuální. Nemáte-li s vyřizováním víza do Ruka předchozí zkušenosti, můžete se obrátit na cestovní kancelář nebo si je nechat vyřídit přes internet. Rychlé a spolehlivé vyřízení víza Rusko zařizuje firma Partnercis s.r.o. Podrobnější informace, lhůty potřebné pro vyřízení a aktuální ceny najdete na www.vizumdoruska.cz.

Jak se do Ruska dostat?

Nebudeme si nic nalhávat, v dnešní době se samozřejmě vyplatí letět. Do Moskvy a dalších větších měst je letecké spojení poměrně levné. Po přistání se můžete vydat do hotelu městskou dopravou nebo taxíkem. Rozhodnete-li se na cestu po vlastní ose - bez cestovní kanceláře - ušetříte nemalou částku.

Buďte vždy ve střehu a předcházejte rizikům

Jako jinde ve světě, také v Rusku se můžete stát terčem různých individuí, která se snaží z turistů vylákat peníze. Zbytečným problémům můžete předejít tak, že se vyhnete konverzaci s místními, kteří již na první pohled budí pochyb divný dojem. Po příjezdu se zaregistrujte na místní policii, pokud to za vás po domluvě neudělá personál hotelu. Budete-li v průběhu pobytu ubytování měnit, měli byste se vždy znovu zaregistrovat.