Kam v zimě za teplem? Inspirujte se našimi tipy

Přestože se přelom roku nesl ve znamení vysokých teplot, a dokonce padaly teplotní rekordy, ta pravá zima je dost pravděpodobně ještě před námi. Obvykle se začíná oteplovat až během dubna, a je tedy naprosto normální chtít si zaletět někam za teplem. Ať už si zimní dovolenou plánujete ve znamení odpočinku u moře nebo aktivního pohybu, přečtěte si naše dovolenkové tipy. Máme pro každého něco.

Malaga

Španělská Malaga je považována za klenot na pobřeží Středozemního moře. V zimě tu panuje příjemné a mírné klima a díky tomu tu během ledna a února můžete čas strávit objevováním místních památek, aniž by vás sužovala vedra. V létě je tu totiž horko a sucho a teploty přesahují 30 °C. Na koupání to v zimě v Malaze není, pokud tedy nepatříte mezi otužilce. Do Malagy létá přímá linka z Prahy a zpáteční letenky můžete pořídit již od 4 tisíc korun. Pokud ovšem máte blíže vídeňské letiště, doporučujeme letět odsud. Letenky z Vídně jsou zpravidla levnější.

Egypt

Egypt patří mezi jednu z nejdostupnějších dovolenkových destinací a Češi levných zájezdů hojně využívají. Létá se sem jak v létě, tak v zimě. Během léta sem lidé jezdí zpravidla za odpočinkem, teplým počasím a průzračným mořem. V zimě se tu však teploty pohybují od 22 °C do 28 °C, což vám dává dostatek prostoru na prozkoumání místních památek. Počítejte ale s tím, že tu během zimních měsíců dochází k výrazným výkyvům teplot. V zimě se vyhnete davům turistů a také ceny jsou příznivější než během léta. Před odletem ale nezapomeňte na kvalitní cestovní pojištění, Egypt totiž leží mimo území Evropy a nemůžete se zde spoléhat modrý průkaz pojištěnce. Cestovní pojištění sjednáte online například na Klik.cz.

Omán

Přestože se Omán nachází na Arabském poloostrově, jedná o velmi bezpečnou a navíc exotickou destinaci. Zpáteční letenky do Ománu seženete již od 11 tisíc korun. Během zimy se tu teploty pohybují mezi 22 °C až 27 °C a těšit se můžete nejen na objevování památek, ale i na koupání v moři. V Ománu je velmi dobrá infrastruktura a taktéž poměrně vysoká kvalita služeb. Zároveň je zde výrazně levněji než například ve Spojených arabských emirátech.

Madeira

Madeira je také přezdívaná jako ostrov věčného jara. Teploty se tu po celý rok pohybují kolem 20 °C, což znamená, že v létě sem lidé unikají před vedrem a v zimě zase před zimou. Jedná se však o destinaci spíše určenou pro ty, kteří vyhledávají aktivní odpočinek. Madeira je ideální destinací pro nejrůznější pěší treky, surfování nebo potápění. Letenky na Madeiru pořídíte od 7 tisíc korun.

Srí Lanka

Srí Lanka je jednou z nejlevnějších destinací světa a ani letenky vás nemusí přijít draho. V akci je seženete již od 8 tisíc korun. Nadchne vás místní tropické klima a velké množství památek. S koupáním je to tu v zimě složitější, Indický oceán bývá během zimy poněkud divoký, a tak je třeba hledat oblasti s klidnější vodou.

Publikováno: 11. 01. 2023

Kategorie: Dovolená v ČR | Dovolená v zahraničí

Autor: Adam Rýdl