Které kvalitní cestovní pojištění nezatíží váš rozpočet?

Chystáte se na dovolenou a hledáte cestovní pojištění, které vám zajistí adekvátní ochranu a zároveň není zbytečně drahé? Šetříte-li každou korunu, pak byste měli vědět, že momentálně vychází nejlevněji cestovní pojištění od Oborové zdravotní pojišťovny. Vyplývá tak z velkého srovnání 24 produktů, z nichž všechny lze sjednat z pohodlí domova přes internet. Pro představu: balíček na osm dní v Evropě u moře pro dva dospělé a dvě děti vychází na 112 korun. Průměrná cena cestovního pojištění s těmito parametry přitom vychází na více než 400 korun. A za nejdražší produkt si připlatíte dokonce o 555 korun více.

Mladí lidé a senioři mohou mít cestovní pojištění zdarma

Zdravotní pojišťovna OZP má co nabídnout také mladým lidem do 26 let a seniorům nad 60 let. Tyto skupiny klientů neplatí za zdravotní pojištění vůbec nic. Je jedinou pojišťovnou na trhu, u které se lze pojistit zdarma. Tedy s výjimkou Zdravotní pojišťovny ministerstva vnitra, která však vyžaduje, aby dotyčný dorazil na pobočku a prokázal věk průkazem studenta. V případě OZP nic takového nutné není. Ostatní pojišťovny naopak pojistné s věkem navyšují. Vedoucí odboru Oborové zdravotní pojišťovny zdůraznil, že výhodné cestovní pojištění je určeno pro stávající i budoucí klienty. Díky internetu není nutné ztrácet čas na pobočce – pojistit se lze také prostřednictvím mobilního telefonu. To samé ostatní platí také o přihlášce ke zdravotnímu pojištění.

Úspora v řádu několika set korun? Proč ne!

Ze současného srovnání balíčků cestovního pojištění je zřejmé, že se u zdravotních pojišťoven pojistíte výrazně levněji než u klasických pojišťoven. Za osmidenní pojištění dovolené u moře zaplatí senioři v průměru 257 korun méně než u komerčních pojišťoven nabízejících pojištění se srovnatelnými parametry. Ve velkém srovnání cestovního pojištění jsou ceny za sjednání online od komerčních i zdravotních pojišťoven. V následující tabulce najdete srovnání nabídek pro jednotlivce, mladého člověka do 26 let, seniora a rodinu (dva dospělí a dvě dětí o šesti a deseti letech). Předmětem srovnání jsou varianty pojištění zdravotních výdajů s limitem pojistného plnění do 5 mil. korun, případně produkty s nejbližším nižším limitem či komplexní pojištění zahrnující nejnižší pojištění odpovědnosti, ztráty zavazadel a úrazové pojištění. Rozdíly mezi individuálními nabídkami pojištění odpovědnosti, zavazadel a úrazu tedy rozlišeny nejsou. Mimo to si u některých pojištění můžete sjednat pouze celé balíčky – především kombinaci pojištění odpovědnosti, úrazu a zdravotních výdajů. Zda se nakonec rozhodnete pro nejlevnější cestovní pojištění od OZP, nebo jiný produkt, je na vás. Nabízí se však otázka – proč neušetřit, když je to tak jednoduché?