Užijte si letní dovolenou v Krkonoších

Už víte, kam letos vyrazíte na dovolenou? Češi si i díky pandemii zamilovali kouzlo koutů naší republiky, a i když už nepanují přísná pravidla ohledně cestování do zahraničí, mnoho lidí vybírá dovolené u nás doma. Kam můžete vyrazit vy? Co takhle malebné Krkonoše?

Dovolená v Krkonoších

Pokud milujete přírodu, podívejte se na místa, kde se snoubí půvab fauny a flory. Ideální jsou hory a velmi populární jsou ty, kde se tyčí nejvyšší hora Česka, tedy Sněžka uprostřed krás v Krkonoších. Hory nabízí skutečně malebnou krajinu, od hornatých míst až po malebné oblasti, jako je například místo s příznačným názvem Český ráj. Ten je nazýván klenotem naší vlasti. Nabízí mnoho krásných míst, centrem dění je město Turnov. Okouzlí vás krása Prachovských skal, nadchnou vás Trosky, hrady Kost nebo Humprecht. Na památku si můžete vybrat polodrahokamy, jejich těžbou je toto místo proslulé. A vydejte se také do blízkého Jičína, nazývaného město pohádky. Však je to království loupežníka Rumcajse. Dovolená v Krkonoších skutečně nabízí barvitě strávené prázdniny. Rezervujte si třeba ryze hotelové ubytování v Krkonoších. K mání jsou také pronájmy chat, kdy nasajete místní atmosféru.

Ubytování v Krkonoších

Krkonoše nabízí skutečně pestré vyžití. Můžete se vydat do Zoo ve Dvoře Králové, která se počtem zvířat řadí na špičku středoevropských zoologických zahrad. Navíc si tady můžete užít safari a rovněž se zde lze ubytovat přímo v tematicky laděném prostředí. Pestré letní pobyty servíruje nejen oblast Krkonoš, spadá sem i Podkrkonoší, jen kousek od Dvora Králové a Jičína se nachází barokní hrad Kuks nebo přímo nazývaná perla Podkrkonoší, hrad Pecka. Zde pobýval slavný Kryštof Harant z Polžic a Bezdružic. I na tomto místě najdete příjemné ubytování, podívejte se na stránku Hotel.cz, která má velkou databázi ubytovacích zařízení. Stačí si zadat daný region a zarezervovat si ubytování na Hotel.cz, díky kterému strávíte parádní dovolenou.

Publikováno: 14. 07. 2022

Kategorie: Dovolená v ČR | Zábava a volný čas

Autor: Adam Rýdl