Domů » Kam na degustaci vína? Vinařská obec Vrbice vítá s otevřenou náručí
Zážitky a dárky

Kam na degustaci vína? Vinařská obec Vrbice vítá s otevřenou náručí

Pít víno, které vám nechutná, je jako žít život, který nechcete. Kdo vyřkl tuto moudrou větu? Vinař a someliér Robin Kadlec. Jeho vinařství a vinný sklep v malebné vesnici Vrbice můžete navštívit i vy. A okoštovat prvotřídní bílá, červená, růžová a oranžová vína.

Kde se nachází Vrbice a co je v nich k vidění?

Jméno Vrbice přísluší hned několika českým obcím. Proto – než se vydáte za netušenými vinařskými zážitky – se před cestou ujistěte, že jste do navigace zadali správnou polohu. Ty „správné“ Vrbice najdete v okrese Břeclav, v samotném srdci Modrých hor a mikroregionu Hustopečsko.

Vinařství Vrbice BMV Vinařství Kadlec patří k souboru jedinečných vinných sklepů kopaných v pískovcové skále, které zde protkávají kopec Stráž v sedmi patrech.

Kromě vinného sklípku, ve kterém pravděpodobně strávíte většinu času, se ve Vrbicích nachází několik dalších pamětihodností – dominantou je kostel sv. Jiljí stojící na nejvyšším bodě v obci, v dolní části pak kaplička zasvěcená sv. Anně.

Proč zavítat do sklípku BMV?

Bízova Moravská Vína – pod touto značkou provozoval vinařství Kadlecův dědeček, a právě na ní s hrdostí navázal on sám. Jeho vinařství se chlubí vzorně udržovanými vinicemi, na kterých se rodí kvalitní a vyzrálé hrozny. Z těch pak vyrábí oblíbená vína.

Jaká vína doporučujeme ke koštu?

Preferujete-li bílé víno, dopřejte si suché či polosuché Veltlínské zelené, Rulandské šedé nebo Ryzlink vlašský. Dobrou volbou však mohou být také unikátní kombinace – například Trojka.

Červené víno reprezentují Modrý Portugal a André.

Samozřejmě můžete ochutnat také růžové víno. Konkrétně Modrý Portugal Rosé či Frizzanté Modrý Portugal.

A konečně oranžové víno – Tramín oranžový a Modrý Portugal.

Pokud náhodou nemáte cestu do Vrbic, nevadí. V e-shopu bmvvinarstvi.cz seženete víno online. Nepřehlédněte především akční kartony čítající šest lahví. Poštovné je zdarma!

Napsat komentář

Klikni a napiš komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.