Nezapomínejte v létě na kvalitní pitný režim

O pitném režimu koluje celá řada mýtů. Kolik vody člověk opravdu potřebuje vypít a stačí mu obyčejná voda?

Množství tekutin, které bychom měli vypít, se odvíjí od mnoha faktorů. Obecně platí pravidlo, že na každých 15 kilogramů hmotnosti člověka je třeba příjem 0,5 litru vody. Kromě váhy svou roli hraje také výška, krevní tlak, stav ledvin, ale i počasí venku nebo fyzická aktivita. Základ pitného režimu by měla tvořit voda, dále pak ovocné čaje, případně ředěné džusy. Slazené sycené nápoje sem rozhodně nepatří.

Slazené nápoje představují zbytečné kalorie

Pokud pravidelně konzumujete slazené nápoje, dostanete do sebe tisíce zbytečných kalorií. Nové studie ukazují, že jedním z nejúčinnějších kroků ke snížení váhy je omezení slazených nápojů. Jeden litr běžně prodejných syceným limonád může obsahovat až 27 kostek cukru! Pití nápoje bez cukru namísto slazených nápojů znamená výrazné snížení kalorického příjmu. Zhruba o tolik kalorií, kolik byste spálili denním během 8 kilometrů. Zhubnout tak můžete i bez cvičení.

Kdy jen voda nestačí

Náš organismus potřebuje i vitamíny a minerály, které nám obyčejná voda neposkytne. Obzvlášť v létě nebo při fyzické aktivitě, kdy se více potíme. Možná vám ani samotná neochucená voda nechutná. Vyzkoušejte mikrodrinky waterdrop®, které jsou zcela bez cukru a zároveň obsahují řadu vitamínů. Například vitamín C, který podporuje imunitu, a také vitamíny řady B, které přispívají k normální činnosti nervové soustavy. Vhozením kapsle do vody a jejím rozpuštěním získáte 400 až 600 ml nápoje. Kapsle pro ochucení vody jsou tak malé, že se můžou stát součástí každé dámské kabelky nebo malého batohu. Pro letní měsíce vyzkoušejte příchuť LOVE, která obsahuje zcela jedinečný extrakt ze sladkokyselé kustovnice čínské (goji) spojené s osvěžující chutí granátového jablka, završený tóny schizandry. Mikrodrink chutná nejlépe v lahvi z  edice LOVE. Je vyrobená z nerezu s dvojitou stěnou (600ml) a má bambusové víčko. Zejména v horkých dnech oceníte, že díky vakuované izolaci udrží nápoj studený až po dobu 24 hodin. Stejně skvěle si vychutnáte nápoj z láhve z borosilikátové skla, kterou chrání termoobal. Láhve se díky použitému materiálu snadno udržují a bambusové víčko zaručí, že se nevylije ani kapka. V řadě LOVE najdete také praktické skleničky nebo brčka z borosilikátového skla, které oceníte nejen na cestách.

Lepší nálada, paměť i pleť

Všechny buňky v těle potřebují vodu, aby správně fungovaly. Pokud málo pijete, můžete se cítit unavení, ale také mít problém s koncentrací nebo bolestí hlavy. Odborníci říkají, že dokonce i při ztrátě hydratace o pouhá 2 % můžete zaznamenat výrazný pokles síly a motivace a zároveň zažívat zvýšený pocit únavy. Přiměřený příjem tekutin se projeví také na kvalitě pleti. Bude hebká, pružná a vláčná. Dodržovat pitný režim má tedy celou řadu výhod.

Důležité je pít kvalitní tekutiny v průběhu celého dne. Rozhodně neplatí, že pokud najednou vypijete půl litru vody, můžete očekávat příznivé účinky.

Publikováno: 13. 08. 2020 / Aktualizováno: 07. 06. 2023

Kategorie: Relaxace | Zajímá vás

Autor: Adam Rýdl

Tagy: wellness hotel slovensko