Vybíráme plavky na dovolenou: Jaké jsou trendy 2016?

Léto se blíží mílovými kroky a než si rezervujete apartmán v některé z vyhlášených přímořských destinací, měla byste se vydat na nákup nových plavek. Plážové outfity totiž každoročně prochází radikálními změnami a chcete-li se stát středem pozornosti, neobejdete se bez parádního modýlku, který jde ruku v ruce se současnými trendy. Vytřete zrak všem přítomných mužů a vzbudíte závist u přítomných žen. Módní experti tíhnou k barevnému minimalismu, šňůrkám a řetízkům. Letošní motto by mohlo zní takto – „být u moře nepřehlédnutelná“. Zároveň platí, že čím méně, tím lépe. A když plavky vylepšíte vlajícím doplňkem, máte vyhráno. Stejná pravidla se týkají také spodního prádla, ale to je trochu jiné téma. Logicky záleží na vkusu a odvaze, nicméně s minimalistickými plavkami dosáhnete opálení na téměř celém těle. Šňůrky a řetízky jsou rozhodně in. V jednoduchosti je krása a v případě plavek pro léto 2016 to platí minimálně dvojnásob.

Letí neonové barvy...

Co se týče barevnosti, vypadá to na návrat neonových barev. Ve středu pozornosti bude růžová, žlutá, oranžová, zelená a modrá. Na druhou stranu se nemusíte bát neúspěchu v tradiční černobílé klasice. Tím spíš si však budete muset dát záležet na vhodně zvoleném střihu.

… a nápadité střihy

A když jsme zmínili střihy, rok 2016 je v tomto ohledu velmi kreativní. Střihy z minulých let samozřejmě zůstávají, ale objevují se i zbrusu nová řešení. Například ramínko přes jedno rameno nebo spodní díl spojený s vrchním tak, že je částečně zakryté bříško. Tyto jednodílné plavky se nazývají monokiny. Pro zakrytí případných nedostatků jsou jako stvořené tankiny.

Silnější postava není žádná překážka!

Ale co když se vodním radovánkám záměrně vyhýbáte, protože máte problémy s nadváhou nebo plnějšími tvary? Pláže v žádném případě nejsou přeplněné modelkami a rozhodně nebudete jediná žena, která nemá „ideální“ míry. Ve skutečnosti je vždy jen o to, vybrat si důmyslnou kombinaci barev a střihu. Plavky pro silnější postavu udělají hvězdu z každého, stačí jen vybrat ten správný střih. Nechcete-li upozorňovat na vyvinutější dekolt, zvolte svršek ve stejné barvě jako spodek. Případně na spodní partie zaměřte pozornost tím, že zvolíte spodek s veselými či výraznými vzory. "Překvapivě" to funguje i naopak – dekolt zdůrazníte výrazným vrchním dílem plavek. Větší boky a stehna zakryjete pomocí neutrálního spodku (nejlépe tmavého a jednobarevného) a křiklavější podprsenky. V podstatě jde o optický klam, který efektivně zamaskuje plnější boky a zadeček. Vhodná je kombinace podprsenky s košíčky bez vyztužení a kalhotky kraťáskového nebo klasického střihu. No a pokud vás trápí vypouklejší bříško, sáhněte po zmíněných tankinách. Díky tmavším barvám budete působit štíhlejším dojmem. Naopak se zcela vyvarujte vodorovným pruhům a puntíkům, které opticky rozšiřují. Nejnovější trendy již znáte a nezbývá, než zalistovat katalogem dovolených a vybrat si tu nejlepší destinaci....