5 skvělých tipů na letní dovolenou v penzionu napříč celou ČR

Nemůžete se dočkat vytoužené (a zasloužené) letní dovolené, ale trápí vás, že stále netušíte, kde ji prožijete? Pokud vám došla inspirace, načerpejte ji z následujícího přehledu. Připravili jsme pro vás seznam pěti nejnavštěvovanějších turistických lokalit. Vybere si opravdu každý...

Český Krumlov (Jižní Čechy)

Český Krumlov si svou přezdívku „perla Jižních Čech“ nevysloužil náhodou. Historické jádro města je na seznamu památek UNESCO, pořádají se zde festivaly a mimo jiné i Rallye Český Krumlov. Seženete-li si zde ubytování, získáte skvělý výchozí bod na výlety po okolí. Jižní Čechy jsou krásné a nedaleko Českého Krumlova leží Hluboká nad Vltavou, České Budějovice a další místa, která byste neměli minout. Zde si můžete prohlédnout penziony Jižní Čechy.

Špindlerův Mlýn (Krkonoše)

Do „Špindlu“ se přece jezdí lyžovat, tak proč hledat ubytování v penzionu v létě? Protože penziony Krkonoše nabízí příležitosti k procházkám v malebném prostředí i ke sportování. Ať už holdujete pěší turistice nebo cyklistice, nudit se nebudete. Milovníci plavání mohou zavítat do oblíbeného aquaparku.

Karlovy Vary (Západočeské lázně)

Nejnavštěvovanější české lázeňské město by nemělo zůstat bez povšimnutí. Kromě toho, že se zde nachází léčivé prameny a úžasná architektura, stojí za pozornost také přírodní podmínky. Karlovy Vary jsou co by kamenem dohodil od CHKO Slavkovský les a vojenského újezdu Hradiště se specifickou faunou a flórou. Najděte si penzion v západočeských lázních a vydejte se na výlet!

Liberec (Jizerské hory)

Páté největší město v České republice má bohatou historii. Turisty láká kombinací historické architektury a kultury. Dovolenou v Liberci a přilehlém okolí si užijí i děti, se kterými se lze vydat do ZOO nebo vyhlášeného aquaparku v Centru Babylon Liberec. Milovníci turistiky mohou zavítat do přilehlých penzionů v Jizerských horách.

Brno (Jižní Morava)

Kdo nikdy nebyl ve druhém největším českém městě, měl by nedostatek napravit. Významné centrum kultury má hodně co nabídnout – třeba městskou památkovou rezervaci, muzea, expozice, knihovny, galerie a divadla. Brno je známé i pro bujarý noční život, který je do značné míry zásluhou desítek tisíc studentů. Ať už nakonec zamíříte kamkoliv, penzion si můžete rezervovat na www.penzion.cz.

Publikováno: 05. 05. 2017

Kategorie: Dovolená v ČR

Autor: Adam Rýdl

Tagy: penziony v čr | tipy na dovolenou v čr