Nejlepší lyžování ve Francii: 4 TOP lyžařská střediska

Chcete si letošní lyžování užít jako nikdy předtím? Pak byste měli zamířit do některého z vyhlášených alpských lyžařských středisek. Zaměřili jsme se na lyžování ve Francii a připravili pro vás přehled toho nejlepšího, co si mohou začátečníci i profesionálové dopřát.

Val Thorens

Val Thorens je nejvýše položené lyžařské středisko v Evropě a zároveň se nachází v největší lyžařské oblasti na světě. Užijete si zde lyžování za stabilních podmínek a na perfektním prachovém sněhu. Ve Val Thorens na milovníky lyžování čeká na 67 sjezdovek o celkové délce 140 km, 31 vleků a lanovek. K vyhlášeným atrakcím patří kabinová lanovka na Cime de Caron, která pojme až 150 osob. Jen málokde najdete prostředí, které je ideální pro lyžaře všech úrovní. Samozřejmostí je vynikající infrastruktura a neustále probíhající akce – například noční sjezdy s loučemi, show akrobatického lyžování a další atraktivní záležitosti.

Les Menuires

Lyžařské středisko Les Menuires leží v oblasti Trois Vallées, konkrétně ve střední části údolí Vallée de Belleville. Příznivci kvalitního lyžování na něj nedají dopustit a užívají si zde 160 km prvotřídních sjezdovek a 28 běžkařských tratí. Nechybí plně vybavený snowpark Les Boyes, dráhy pro snowtubing a saně. Mimo to zde najdete vhodné podmínky pro free ride na Lac du Lou, Les Encombres a Les Crêtes.

Tignes

Znamenitou volbou je také lyžařské středisko Tignes v Savojských Alpách. Tvoří ho pět jednotlivých částí a ledovec Grande Motte, kde se lyžuje celoročně. Sjezdovky jsou rozmanité, sníh velmi kvalitní a přes 150 km sjezdovek, 47 lanovek a vleků uspokojí i ty nejnáročnější. V části Val Claret je moderní snowpark a ve sportovním centru Le Lagon široké spektrum atrakcí pro relaxaci a wellness.

Les 2 Alpes

Ve výběru toho nejlepšího, co lyžování Francie nabízí, nesmí chybět Les 2 Alpes. Najdete ho 60 km východně od Grenoblu (oblast Is Ire) a zahrnuje dvě vesničky . Mont de Lans v údolí Romanche a Venosc v údolí Vénéon. A proč se vydat právě zde? Přilákat by vás mohlo 225 km lyžařských tratí především nižší až střední úrovně, 25 km tratí pro běžkaře, ideální podmínky pro free riding a snowboarding a v neposlední řadě freestylová zóna SLIDE s průsmyky, kaňony a dalšími útvary pro adrenalinovou jízdu. Chcete se o lyžování ve Francii dozvědět více? Vydáte-li se do Alp s cestovní kanceláří SKOL, vychutnáte si pobyt na maximum bez zbytečných starostí. Podrobnosti najdete na www.skifrance.cz.