Jazykový pobyt v Anglii: Jak správně vybrat kurz?

Ne nadarmo se říká, že se nejlépe naučíme plavat, když nás někdo hodí do vody. No a o výuce cizího jazyka to platí obdobně. Chcete-li se v cizí řeči zdokonalit, můžete si vybrat mezi klasickými kurzy či jazykovou školou, nebo se vydat do zahraničí. Zní to trochu bláznivě? Pravdou je, že v prostředí, ve kterém se daným jazykem hovoří běžně, se naučíte mluvit mnohem rychleji. Budete se muset velmi rychle přizpůsobit a každý den zažijete situace, které vás utuží. Nic podobného byste v rámci běžné výuky nezažili. Přesto si musíte při výběru jazykového pobytu počínat obezřetně. Zaměřili jsme se na jazykové pobyty v Anglii, které jsou vůbec nejžádanější. Nabídka jazykových kurzů je široká, a proto není jednoduché zvolit ten nejlepší.

Vše je o vhodně zvolené úrovni a intenzitě výuky

Výběr kurzu je především o správném úsudku vaší pokročilosti v angličtině (analogicky i v jiném jazyce). Nepodceňujte se a naopak si vyberte kurz, který je o stupínek výše než vaše stávající znalosti. V takovém případě by byl pobyt neefektivní a pravděpodobně by vám příliš nedal. Nudili byste se anebo byste ve finále připláceli za extra výuku. Na druhou stranu své síly příliš nepřeceňujte, jinak by se z vašeho pobytu stala noční můra. Se třídou musíte udržet krok, porozumět učivu a složit závěrečné zkoušky. Nechcete přece, aby se vytoužený pobyt v zahraničí nevydařil a vy se domů vrátili mrzutí.

Hurá do Bournemouth!

V souvislosti s jazykovými pobyty v Anglii stojí za zmínku nabídka kurzů v Bournemouth, které zajišťuje Baloon Agency. Dělí se dle intenzity vyučování, tedy počtu lekcí konaných za týden. A je jen na vás, zda si vyberete méně intenzivní výuku 20 lekcí za týden a spoustou času na výlety a volnočasové aktivity nebo intenzivnější kurzy s 30 a více lekcemi (vhodné pro zájemce o kratší pobyty). Chcete-li se dozvědět další informace, pokračujte na balloonagency.cz. So good luck and enjoy your stay in Great Britain!