Cestování s větrem ve vlasech

Jak by se vám líbilo cestovat s větrem ve vlasech a poznat pravý smysl slova svoboda? Ano, dnešní článek nebude o ničem jiném, než o cestování na motorce. Neusedneme však na silné motocykly typu Harley Davidson, ale naopak se podíváme na zoubek strojům z opačné strany barikády – na skútry. I ty vám totiž mohou udělat skvělou službu a navíc jsou k mání za několikanásobně nižší částky.

Když skútr, tak Kentoya!

Mezi největší výhody skútrů patří nejen nízká pořizovací cena, ale především mobilita a úsporný provoz. Zaparkujete je prakticky kdekoliv a propletete se s nimi i hustou dopravní zácpou. Chcete-li koupit skútry levně, ale zároveň nedělat kompromisy na úkor kvality, vsaďte na známého výrobce Kentoya. Stroje Kentoya jsou na trhu dvacet let a právem patří k nejprodávanějším skútrům vůbec. Přes počáteční problémy s kvalitou se výrobce dostal velmi rychle v současné době produkuje nespolehlivější skútry v dané kategorii. V České republice se od roku 2001, kdy značka na tuzemský trh vstoupila, prodalo bezmála 20 000 skútrů. Ten další by mohl parkovat třeba i ve vaší garáži. Výběr je skutečně pestrý a pokud si vystačíte s menším výkonem, pořiďte si skútr s obsahem do 50 ccm. Nebudete si muset dělat řidičský průkaz na motocykly a vystačíte si s klasickým „béčkem“. Pravdou je, že slabší skútry využijete spíše co by rychlé přemisťovadlo po městě. K výletům do vzdálenějších míst se hodí skútry s větší kubaturou. Pokud jsou nad vaše momentální finanční možnosti, navštivte skútr bazar.

Kolo, které to odšlape za vás

A jak cestovat v případě, že vám ještě nebylo 18 let nebo z nějakého důvodu nemáte řidičský průkaz? Odpověď na otázku zní – elektrické kolo. K nabití vám bude stačit obyčejná 230V zásuvka a na jedno dobití ujedete až 60 km. Elektrokolo navíc není žádný šnek – dokáže vyvinout rychlost až 25 km/hod. To nezní špatně, co vy na to?